banner39

Oktay Ekşi: Operasyon beni şoke etti

Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, operasyon için "Birileri sanki bundan haz duyarmış gibi. Bakarsınız eli kanlı birine gayet iyi davranırlar" diye tepki gösterdi.

Arşiv 21.03.2008, 10:33 21.03.2008, 14:10
Oktay Ekşi: Operasyon beni şoke etti


Basın Konseyi Başkanı ve Hürriyet Gazetesi yazarı Oktay Ekşi, Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

Ekşi, "Böyle bir oluşumla ilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece şoke olduğumu söylemek istiyorum" dedi. Basın Konseyi Başkanı Ekşi yaptığı açıklamada, Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasını değerlendirdi.

Devam eden bir soruşturma hakkında yorum yapmanın doğru olmayacağını söyleyen Ekşi, "Böyle bir oluşumla ilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece şoke olduğumu söylemek istiyorum" dedi.

Özellikle İlhan Selçuk'un gözaltına alınma şeklini de eleştiren Ekşi, "Birileri sanki bundan haz duyarmış gibi. Bakarsınız eli kanlı birine gayet iyi davranırlar. Bizim tarihimiz bu tür uygulamalarla dolu. Ayıptır, yapana da ayıptır, yaptırana da ayıptır. Bu tür işlemlerden polisin kazancı yoktur. Devlet yıpranır" dedi. 

İLGİLİ HABERLER İÇİN

İstanbul'da büyük operasyon!

Çok Sürpriz Gazeteciler Gözaltına alınabilir

İP: Baskını Yapanlar Bunun Altında Kalacak

Baykal: AKP Kendi Derin Devletini Kuruyor

İP'li Gültekin'den Tuhaf Bir Açıklama

Selçuk 'Hesaplaşmaya Hazırlıklı Olalım' Demişti

 

Yorumlar (1)
ekşiii 15 yıl önce
Halkın yüzde 47'sine ipotek koyarken ayıp değil de devleti devletlikten çıkaran bu zatları gözaltına almak ayıp öyle mi? Seni nasıl basın konseyi başkanı yapmışlar hayret ediyorum...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?