banner15

Olaylı dizi, sinema oluyor

Bazı bölümlerinde Türkler'i ve Müslümanlar'ı terörist olarak gösteren dizi, beyazperdeye aktarılıyor.

Olaylı dizi, sinema oluyor

Bazı bölümlerinde Türkler'i ve Müslümanlar'ı "terörist" olarak gösterdiği gerekçesiyle tepki çeken "24" adlı televizyon dizisinin beyazperdeye getirilmesi planlanıyor.

Dizinin başrol oyuncusu Kiefer Sutherland, MTV'ye yaptığı açıklamada, ajan Jack Bauer'i canlandırdığı dizinin beyazperdeye gelmeye hazırlandığını söyledi.

Senaryonun yazım aşamasında olduğunu belirten Sutherland, "Çekimlere de gelecek yaz başlayabiliriz" dedi.

"24" dizisiyle benzer temayı taşıyan "The Sentinel" adlı bir tiyatro oyununda da sahne alan Sutherland, "24 filmi, bir günün 24 saatinin iki saate sığdırılması şeklinde olabilir" açıklamasında bulundu.

Amerikan Fox televizyonunda yayınlanan ve Müslümanlar'ı terörist tiplemeleri ile yansıttığı için Amerikalı Müslümanlar'dan büyük tepki toplayan '24' isimli dizinin bir bölümünde Amerika'da yaşayan Türkler de terörist olarak gösterilmişti. Televizyon kuruluşu, gelen tepkilerin ardından diziye, "Amacımız kimseyi incitmek değil" yönünde bir açıklama koymuştu.

Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi ve Amerika'da yaşayan Türk toplumu, Fox televizyonunu mektup ve faks yağmuruna tutarken, dönemin Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu da bir mektupla bu televizyonun üst düzey yetkililerini, Türkler'in yanlış tanıtıldığı ve hedef gösterildiği yönünde uyarmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48