banner39

'Öldü' denilen Kim'den 'ayaktayım' mesajı

"Öldü ya da ağır hasta" iddialarının ardından Kuzey Kore lideri Kim Jong-il ülke meclisinde...

Arşiv 10.04.2009, 11:12 10.04.2009, 15:46
'Öldü' denilen Kim'den 'ayaktayım' mesajı


"Öldü ya da ağır hasta" iddialarının ardından Kuzey Kore lideri Kim Jong-il'in uzun bir aradan sonra ilk kez görüntüleri yayınlanırken, parlamento Kim'i yeniden Ulusal Savunma Komisyonu başkanı olarak seçti.

Kuzey Kore devlet televizyonun görüntülerinde, Kim Jong-il (67) parlamentonun açılış oturumuna katılıyor. Görüntülerde ayrıca Kim'in mecliste yürürken coşkulu biçimde alkışlandığı ve Kuzey Kore liderinin kendisini alkışlayan milletvekillerini ellerini kaldırarak selamlası yer alıyor. Görüntülerde Kim'in çok zayıfladığı ve geleneksel haki renk tulumunu giymesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Resmi KCNA ajansı, geçen yıl felç geçirdiğinden şüphelenilen Kim'in, parlamento tarafından bugün yeniden Ulusal Savunma Komisyonu'nu başkanlığına seçildiğini duyurdu. Parlamento seçimleri geçen ay yapılmıştı. İktidar partisinin sözcüsü niteliğindeki Rodong Sinmun gazetesi de bugün parlamentodaki toplantının ''ülkenin güçlü devrim rejimi yönetiminin gelişmesi ve güçlenmesi adına bir dönüm noktası'' olduğunu yazdı.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?