banner39

'Oldu muhayyer o güzel başladı cevre...'

Ali Ufki Bey'den III. Selim'e, Dellâlzâde İsmail Efendi'den Hacı Arif Bey'e, Rakım Elkutlu'dan Lem'i Atlı'ya kadar birçok değerli bestekârın eserleri seslendirilecek.

Arşiv 20.05.2008, 09:13 22.05.2008, 12:40
'Oldu muhayyer o güzel başladı cevre...'İbrahim Ethem Gören / Dünya Bülteni

Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü (BÜTMK) konserleri devam ediyor. Kulübün yeni dönem koro konseri 21 Mayıs Çarşamba günü düzenleniyor.

Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü öğretim görevlisi Cihan Paçacı tarafından yönetilecek olan konserin konusu 'Muhayyer' ve 'Muhayyer'li makamlar.

Ali Ufki Bey'den III. Selim'e, Dellâlzâde İsmail Efendi'den Hacı Arif Bey'e, Rakım Elkutlu'dan Lem'i Atlı'ya kadar birçok değerli bestekârın eski ve yeni formda eserlerinin seslendirileceği konsere gönlünde musikiye dair açık kapılar bulunan herkes davetli.

21 Mayıs Çarşamba günü saat 19:30'da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampus Saatli Bina'da (Albert Long Hall) icra edilecek olan programın davetiyeleri konser öncesi BÜTMK masasından temin edilebilir.

Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü (BÜTMK)  

1972 yılında Türk musikisine sevdalı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerince kuruldu. Kuruluşundan itibaren millî kültürümüzün en değerli öğelerinden biri olan Klasik Türk Müziği'ni gerçek anlamıyla tanımayı ve tanıtmayı amaçladı.

Amatör bir içtenlikle yola çıktığı ilk günlerden bugünlere uzanan süreçte, BÜTMK inançla ilerlediği hedefinin altını çizmekten hiç sıkılmadı: "Gelenekle geleceği ince bir duyarlılıkla birleştirme ve bu hedefin yansıması olan profesyonel bir çalışma titizliği ile sanata ve müziğe farklı, dinamik, etkin ve bilimsel bir bakış açısı getirmek..."

BÜTMK bu amaç doğrultusunda yurt içinde ve yurtdışında birçok etkinlik gerçekleştirdi.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?