banner39

Öldürülen terörist ilçe başkanının oğlu çıktı

Tunceli'de güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 12 teröristten biri, DTP Suruç İlçe Başkanı'nın oğlu olduğu öğrenildi

Arşiv 23.04.2007, 17:46 23.04.2007, 17:46
Öldürülen terörist ilçe başkanının oğlu çıktı

Tunceli'de güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen "Faik Suruç" kod adlı "Jehat Binici" adlı teröristin DTP Suruç İlçe Başkanı Şükrü Binici'nin oğlu olduğu öğrenildi. Teröristin cenazesinin Suruç'ta belediyenin aracıyla taşındığı ortaya çıktı.

14 Nisan'da Tunceli kırsalı, 12 Nisan'da da Besta Vadisi'ndeki operasyonlarda güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen 12 teröristin ismi açıklandı.

Öldürülen 12 PKK'lıdan 5'inin yabancı uyruklu olduğu kesinlik kazandı. Yapılan açıklamada, 14 Nisan 2007 tarihinde güvenlik güçlerinin Tunceli'nin Ovacık, Çemişgezek, Hozat üçgeninde kapsamlı bir operasyon başlattığı ve bu operasyonda 20 bin dolayında askerî güç kullandığı belirtildi.

Öldürülen teröristlerden Jehat Binici'nin cenazesi Yoğurtçu köyünde Suruç Belediyesi'ne ait cenaze aracına konularak ilçe merkezine götürüldü. Teröristin cenazesini ilçe merkezinde belediye aracından alan bir grup, Kara köyüne kadar yürüyüş yaparak terör örgütü ve elebaşı lehine sloganlar attı. Teröristin cenazesi daha sonra Büyük Sergen köyüne götürülerek, defin işlemi yapıldı.

Kaynak:Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?