banner39

Olmert birçok ilde protesto edildi

Hükümetin davetlisi olarak Türkiye'ye gelecek olan Ehud Olmert Türkiye'nin birçok ilinde protesto edildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Olmert birçok ilde protesto edildi

Hükümetin davetlisi olarak Türkiye’ye gelecek olan İsrail Başbakanı Ehud Olmert birçok ilde protesto edildi. Taksim Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi, tramvay durağına kadar sloganlarla yürüyerek Olmert’i ve onu davet edenleri protesto ettiler.

Ellerinde “Kahrolsun İsrail”, “Katil Olmert Türkiye’den Defol” yazılı dövizler taşıyan ve “Katil Olmert Defol” ve “Aksa’ya Bin Selam” yazılı pankart açan Müslümanlar eylem boyunca “İşbirlikçi İktidar İstemiyoruz!”, “Yaşasın el-Aksa Yaşasın İntifada!”, “İsrail Yıkıyor el-Aksa Direniyor”, “Ankara’da Pazarlık Filistin’de Mezarlık”, “Zulme Karşı Omuz Omuza”, “Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika!”, “Birruh Biddem Nefdike Ya Aksa”, “Katil İsrail Filistin’den Defol!”, “İşbirlikçi Zalimler Hesap Verecek!”, “Siyonist Elçilik Kapatılsın!” şeklinde slogan attılar ve sık sık tekbir getirdiler.Topluluğu temsilen konuyla ilgili bir açıklama yapan Özgür-Der Genel Başkanı Hülya Şekerci, Olmert’in Lübnanlı ve Filistinli kardeşlerimizin katili ve Mescid-i Aksa’mızı yıkmaya çalışan Siyonist çetenin şefi olduğunu söyledi. Olmert’in, Türkiye’ye askeri, siyasi ve ekonomik anlaşmalar yapmak ve İran’ın nükleer çalışmalarına karşı destek aramak için geldiğini söyleyen Şekerci “Hükümet İsrail’le bütün anlaşmaları iptal etmeli ve Siyonist elçiliği kapatmalıdır.” dedi.

İLKAV: Canımız sana feda ey Aksa

Başkent Ankara'nın Kızılay meydanında sağanak yağış altında toplanan İlkav üye ve gönüldaşları Siyonist İsrail’in saldırganlığını ve Mescid-i Aksa’yı yıkma girişimini protesto etti. Eylemde “Canımız Kanımız Sana Feda Ey Aksa” ve “Katille Görüşme Katliama Ortak Olma” dövizleri ve “Canımız Kanımız Sana Feda Ey Aksa” ve İslami Direniş Onurumuz, Şehidlerin Yolu Yolumuz yazılı pankartları açan topluluk eylem
boyunca Kanımız Canımız Feda Olsun Aksa’ya”, “Aksa’ya Selam Direnişe Devam”, “Yaşasın El-Aksa Yaşasın İntifada”, “Olmert’i Davet El-Aksa’ya İhanet”, “Katil İsrail, Emperyalist ABD”, “Birruh Biddem Nefdike Ya Aqsa / Kanımız Canımız Feda Olsun Aksa’ya!” şeklinde slogan attılar ve sık sık tekbir getirdiler.

Sağanak yağmur altında yapılan basın açıklamasında kısa bir konuşma yapan Abdurrahman Çeliker; “Burada bizim üzerimize yağmur yağarken Filistin’de kardeşlerimizin üzerine bombalar, mermiler yağıyor. Aşırı sağanağa rağmen Filistin’deki kardeşlerimizin yanlarında olduğunuzu haykırmak için burada bulunmanız gerçekten anlamlı ve kardeşlik bilincinin bir yansımasıdır.” dedi.

Van'ın Sanat Sokağı'nda bir araya gelen onlarca kişi de AK Parti il teşkilatı'na kadar yürüdü. Van'da bir araya gelen grup okunan basın açıklamasından sonra, ''Olmert defol'', ''Hamas'a Selam, Direnişe Devam'', ''Kahrolsun İsrail, Yaşasın Küresel İntifada'' ''Allah'u-Ekber'', ''Lailaheillallah'' nidalarıyla beraber İsrail bayrağını yaktılar. Daha sonra hep beraber AK Parti il binasının önüne kadar yürüdüler ve ''Olmert'i çağıranlar utansın'' yazısının bulunduğu siyah çelengi bina önünde bırakarak sloganlar eşliğinde dağıldılar.


 

banner53
Yorumlar (0)
20
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?