banner39

Olmert İstanbul'da protesto edildi

Ehud Olmert'in Türkiye ziyareti ve Haremüşerif'te yapılan çalışmalar nedeniyle, İsrail'e tepki gösterilmemesi İstanbul'da protesto edildi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Olmert İstanbul'da protesto edildi

Saadet Partili Bir grup İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önüne gelerek basın açıklaması yaptı. Olmert'in Türkiye ziyareti ve Haremüşerif'te yapılan çalışmaların eleştirildiği basın açıklamasında, İsrail'e tepki gösterilmemesi eleştirildi.

Öğle saatlerinde Taksim tramvay durağı önünde bir araya gelen HÖC üyesi 30 kişilk grup, "Kahrolsun emparyalizm, kahrolsun İsrail siyonizmi" yazılı pankart açtı. "Katil İsrail ile işbirliğine son", " Katil Olmet ülkemizden defol" yazılı dövizler taşıyan grup, "Yaşasın halkların kardeşliği" şeklinde slogan attı. Grup adına yapılan basın açıklamasında, Olmert'in Türkiye ziyareti Ortadoğu ile ilgili yeni pazralıkların başlangıcı olarak değerlendirildi. Açıklamada, hükümetin ABD ve İsrail'in oyununa göz yumduğu ileri sürüldü. Açıklamada, "Olmert, Irak, Filistin ve Lübnan'da dökülen kardeşlerimizin kanı üzerine yeni pazralıklar için Türkiye'ye geldi. AKP Hükümeti ise yapılan bu pazarlıkta yerini aldı." ifadelerine yer verildi. Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan açıklamanın ardından grup, olaysız dağıldı.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?