banner15

Olmert Papa ile görüştü

Roma'da bulunan İsrail Başbakanı Ehud Olmert'in, Vatikan'da kendisiyle görüştüğü Papa 16. Benediktus'u İsrail'i ziyarete davet ettiği öğrenildi.

Olmert Papa ile görüştü

Vatikan kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, 16. Benediktus, Olmert'in davetine karşılık olarak şu an için bir müddet beklemeyi yeğlediğini söyledi. Papanın Olmert'e bu tür bir ziyaretten memnuniyet duyacağını, ancak bölgedeki durumun daha sakin bir hale gelmesini beklemeyi yeğlediğini ifade ettiği belirtildi.

 

Olmert'in ise Papaya, "Sizin bölgeye yapacağınız ziyaret, bölgedeki barışı da hızlandıracaktır" karşılığı verdiği kaydedildi. Vatikan, görüşmeye ilişkin resmi açıklamada, Orta Doğu'da barışa ilişkin konular ile önümüzdeki Noel kutlamaları da dahil olmak üzere İsrail'deki Katolik cemaatine ilişkin meselelerin ele alındığını bildirmişti.

 

Görüşme sırasında 16. Benediktus, Beytüllahim'deki Katolik cemaatinin yaşadığı sorunları da gündeme getirdi. Olmert de, buradaki Katolik cemaatinin Noel kutlamalarını istedikleri gibi yapabilmeleri için İsrail'in elinden geleni yapacağı konusunda güvence verdi. Papanın Olmert'e, Kutsal Topraklara ziyaretlerin sürdürülmesi için Hristiyanlara çağrı yapmaya hazır olduğunu dile getirdiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48