banner15

Onbinler Bush'u protesto etti

ABD'de 200 kentte, Irak savaşından küresel ısınmaya kadar bir dizi konuda Bush protesto edildi.

Onbinler Bush'u protesto etti

ABD'de, 200'den fazla şehirde binlerce kişi, Başkan George Bush yönetiminin politikalarını eleştiren gösteriler düzenledi.
Irak savaşından küresel ısınmaya kadar bir dizi konuda ABD Başkanı Bush'u protesto eden eylemcilerden yüzlercesi, Beyaz Saray önünde de gösteri yaptı. "Dünya Bekleyemez" adlı grubun organize ettiği gösteriler kapsamında New York sokaklarında toplanan binlerce kişi, Birleşmiş Milletler (BM) merkezine doğru yürüyüş yaparken, Bush rejiminin devrilmesi ve Irak savaşının bitmesi gerektiğini dile getiren pankartlar taşıdı. Seattle'da barışçı ve renkli geçen gösteride, güzellik kraliçesi kostümlü bir kişinin üzerindeki "Amerika'yı özlüyorum" yazısı dikkati çekti.

Gösteriler sırasında Seattle'da battaniyeye sarılı tüfek taşıyan bir kişi dahil 5 kişi, Oregon'da polisin ikazına uymayan en az 10 kişi gözaltına alındı. 2005 yılında kurulan "Dünya Bekleyemez" hareketi, kuruluşundan bu yana Bush'un ocak ayındaki "Birliğin Durumu" konuşması dahil ülke çapında birçok protesto eylemi düzenledi. "Dünya Bekleyemez" hareketini destekleyenler arasında barış annesi Cindy Sheehan'dan Jane Fonda'ya, Jesse Jackson'a kadar birçok kişi bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48