Onbinlerce Faslı İsrail'i protesto etti

Fas'da on binlerce kişi Özgürlük Filosuna yapılan kanlı saldırıyı lanetledi.

Onbinlerce Faslı İsrail'i protesto etti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazze’ye insani yardım götürmek için yola çıkan Özgürlük Filosu’nun geçen Pazartesi günü Akdeniz’in uluslararası sularından İsrailli askerler tarafından saldırıya uğraması tüm dünyada protesto edilmeye devam ediyor.

Onbinlerce Faslı dün Filistin halkına destek vermek, İsrail devletini ve Özgürlük Filosu’na saldırıyı protesto etmek üzere sokaklara döküldü.

Yaklaşık 100 bin kişinin bulunduğu ifade edilen gösteriye Faslı bakanlar ve milletvekillerinin yanı sıra çeşitli siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Gösteride Siyonist işgal devleti aleyhine sloganlar atılırken, Arap ülkelerinin yaşananlar karşısında sessiz kalması da kınandı.

“Teşekkürler Erdoğan”, “Teşekkürler Türkiye” ve “İşgalcinin korsanlığına karşı el ele” sloganlarının atıldığı gösteride, İsrail bayrakları yakıldı.

Fransız Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre Fas Parlamentosu Danışmanlar Meclisi Başkanı Abdulvahid Razin ve Maliye Bakanı Salahaddin Mizvar da gösteriye katılanlar arasındaydı.

Fas Dışişleri Bakanı Et-Tayyib El-Fasi El-Mıhri geçtiğimiz Perşembe günü resmi Fas Haber Ajansı’na verdiği demeçte, Kudüs Komisyonu Başkanı Fas Kralı 6. Muhammed yönetimindeki Fas Krallığı’nın Gazze’ye insani yardım götüren Özgürlük Filosu’na düzenlenen hain saldırıyı ilk kınayan ülkelerden biri olduğuna dikkat çekmiş ve saldırının siyasi, hukuki ve diplomatik yönden kabul edilemez bir olay olduğunu ifade etmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2010, 09:41
banner53
YORUM EKLE

banner39