banner39

Önder Sav'dan açık telefon yorumu

Cep telefonun açık unuttu iddiasına Önder Sav, "Vakit gazetesi muhabiri ile hiçbir görüşmem olmadı" dedi.

Arşiv 30.05.2008, 10:15 30.05.2008, 12:48
Önder Sav'dan açık telefon yorumu


CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Vakit'in cep telefonun yanlış tuşuna basılması ve açık kalması sonucu bu diyaloglara şahit olunduğu şeklindeki iddiasına cevap verdi.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, NTV'ye yaptığı açıklamada, cep telefonun yanlış tuşuna bastığı ve açık kaldığı iddialarının tümüyle uydurma olduğunu söyledi. Sav, "Vakit gazetesi muhabiri ile hiçbir yerde görüşmedim, görüşmem olmadı. Vakit gazetesi ile hükümet, delilleri karartma çabası içinde" iddiasında bulundu.

Makam odasında yaptığı konuşmaların, Vakit Gazetesi'nde yayınlanmasıyla yaşanan tartışmanın ardından CHP Genel Sekreteri Önder Sav NTV canlı yayınında soruları yanıtladı.

Olayın aydınlığa kavuşturulması için çaba harcanacağı konusunda iktidarın açıklamalarını yeterli ve kararlı bulmadığını söyleyen Önder Sav "Yapılması gereken iktidarın emniyet birimlerine, istihbarat birimlerine talimat vererek gerekeni yapmasıdır. Ancak İçişleri Bakanı'nda böyle bir basireti ve kararlılığı göremedik. Bu olayı aydınlığa kavuşturamazsa İçişleri Bakanı istifa etmelidir" dedi.

VALİYLE MERKEZE ALINMASINI KONUŞTUK

Valiyle konuşurken Vakit gazetesi muhabirinin aradığı iddialarının da doğru olmadığını anlatan Sav "Ben Vakit Gazetesi'nin hiçbir muhabiriyle görüşmedim. Bu iktidarla Vakit gazetesinin ortaya çıkan suçu örtme gayretleridir. Görüştüğüm kişi eski Bolu valisidir. Şimdi merkeze alınmıştır. Kendisini eskiden beri tanıyorum. Merkeze alınmasıyla ilgili üzüntümü dile getirdim. Konuştuk. İddialara göre ben kendisiyle görüşürken arıyorlar. Ben yanlış düğmeye basıyorum. Vakit bunu kayda alıyor. Bu zırvadır." dedi.

Kaynak: NTV

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?