Önder Sav'dan partililere üstü kapalı tehdit!

Önder Sav, liste tartışmaları üzerine tehditler savurarak "benimle çekişmek isteyenlere bunu tavsiye etmem" dedi.

Önder Sav'dan partililere üstü kapalı tehdit!

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, bir önceki gün parti meclisi listesi için çıkan tartışmalar üzerine ilginç bir açıklamada bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun makama oturması için yapılan törenden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Önder Sav, muhaliflerine üstü kapalı tehditler savurdu, "Benimle çekişmek isteyenelere bunu tavsiye etmem" ifadesini kullandı. Sav bu çıkışıyla bir kez daha CHP'de gerçek söz sahibinin kim olduğunu ortaya koydu.

Önder Sav, CHP’deki dönüşümün yaşandığı 12 gün içinde, iki önemli noktada, iki araçta da yer alan tek kişiydi. 

10 Mayıs 2010'da kaset skandalından sonra istifasını açıklayan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı o gün evine CHP Genel Sekreteri Önder Sav götürmüştü.

22 Mayıs 2010'da ise CHP genel başkanlığına aday olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ankara 100. Yıl’daki evinden alıp kurultayın yapılacağı salona yine CHP Genel Sekreteri Önder Sav getirmişti.

Önder Sav, bugün NTV'ye verdiği mülakatta da muhaliflerin kendisinin çok günahına girdiklerini öne sürmüştü. Önder Sav, Kılıçdaroğlu'nun yeni bir politika izlemeyeceğinin ipuçlarını da bu mülakatında özellikle vurgulamıştı:

"Yeni dönemde alt politikalarda değişiklik olabilir, temel politika değişmez. Laiklik öyle kimilerinin sandığı gibi 'din ve devlet işlerinin ayrılması' kadar basit değildir, engin bir kavramdır. CHP laiklik ilkesinden vazgeçmiş falan değil, bundan sonra da vazgeçmeyecek."

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2010, 14:18
banner53
YORUM EKLE

banner39