banner39

ÖNDER yeni yönetimini seçti

İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER, yeni yönetimini belirledi.

Arşiv 07.06.2010, 10:06 07.06.2010, 13:26
ÖNDER yeni yönetimini seçti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) olağanüstü genel kongresini gerçekleştirdi. Bu yıl erkene alınan kongreye ÖNDER ve İHL camiasının emektarları ve İHL gönüllüleri katıldı.  Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Eski ÖNDER Genel Sekreteri Erol Erdoğan, Mavi Marmara Gemisi yolcularından ÖNDER üyesi Cemal Yılmaz’ın da katıldığı kongrede kahvaltının ardından İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşu yapıldı. Kongre Kuran-ı Kerim okunmasıyla devam etti.

Bir konuşma yapan Genel Başkan Hüseyin Korkut,  ÖNDER’in geçtiğimiz yıl yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi. Korkut, olağanüstü kongre yapılmasının sebebini yazın ön çalışmaların yapılarak eğitim-öğretim yılı başladığında hemen iş başında olabilmek için olduğunu söyledi. Korkut, Ramazan ayından sonra kongreyi bir kurultay ile taçlandıracaklarını belirtti.

İHL Sayıları Artmalı

Eski ÖNDER Başkanlarından Yusuf Ziyaettin Sula katsayı sürecinde sorunun çözümü noktasında kısmen sevinebildiklerini belirtti ve bunda ÖNDER’in katkısının büyük olduğunu söyledi. İbrahim Solmaz ise yeni dönemde İHL sayılarının artması gerektiğine değinerek sadece İstanbul’da 20’ye yakın İHL’ye ihtiyaç olduğunun altını çizdi ve ÖNDER’in bu konuya eğilmesi gerektiğini söyledi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Eski ÖNDER Genel Sekreteri Erol Erdoğan ise; “çok farklı bir dönemden geçiyoruz. Her risk bazı fırsatlar içeriyor. Yani zorlukla beraber bir kolaylık var. Mavi Marmara Gemisi bize bunu hatırlatıyor. Bu süreç dünyadaki tüm Müslümanların karına olacaktır” dedi. ÖNDER’i yakından takip ettiğini ifade eden Erdoğan, ÖNCÜSPOR ve “Her Okula Bir Mezun Derneği” sloganıyla yola çıkılan bölge toplantılarının çok önemli olduğunu söyledi. Erdoğan, İHL meselesinin bir nostalji değil İHL’lerin her alanda konuştuğu bir kürsü olduğunu sözlerine ekledi.Kongrede faaliyet raporlarının katılımcılara sunulmasının ardından yeni yönetimin seçimi yapıldı.

banner53
Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?