banner39

ÖNDER'den 'Kardeşim dedim' kampanyası

ÖNDER, imam hatipli öğrencileri "Kardeşim Dedim!" organizasyonunda buluşturuyor.

Arşiv 22.06.2010, 20:31 22.06.2010, 20:31
ÖNDER'den 'Kardeşim dedim' kampanyası


Dünya Bülteni/ Zehra Gülle

İmam Hatip Liseleri Mezunları Mensupları Derneği’nin organizasyonuyla Anadolu’daki  imam-hatipli öğrenciler İstanbul’a geliyor.

ÖNDER Eğitim Komisyonu tarafından yapılan bir organizasyonla Anadolu’daki  imam-hatipli öğrenciler İstanbul’a geliyor. ÖNDER, imam hatipli öğrencileri “Kardeşim Dedim!” organizasyonunda buluşturuyor.

Türkiye’nin Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz ve Ege Bölgelerinden gelecek olan imam hatipli öğrenciler 5 gün 5 gece İstanbul’da ağarlanacak. Tüm giderlerin ÖNDER tarafından karşılandığı organizasyon okulları tarafından; onur kurulu üyeleri, okul temsilcileri, ders ya da önemli yarışmalarda başarı kazanmış öğrenciler arasından seçilen öğrencilere yönelik gerçekleştiriliyor.

3.sü gerçekleşecek olan organizasyonun öğrenci gruplarının artması nedeniyle iki aşamalı olarak yapılması planlanıyor. İlk grup 22-25 Haziran tarihlerinde, 2. Grup 28 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da olacak.

Yoğun bir ilginin olduğu organizasyon senede 2 defa yapılmaya başlanmış. Organizasyon İstanbul’un simgeleşen yerlerine geziler, sosyal ve sportif faaliyetler, eğitim seminerleri, okuma saatleri gibi programları içeriyor. “Kardeşim Dedim!” sloganıyla yola çıkılan organizasyonda Ayasofya, Topkapı Sarayı, Çamlıca Tepesi,  Panorama Müzesi, Miniatürk gibi birçok yere yapılacak gezilerin yanı sıra, yüzme, tenis, halı saha maçı, Kur’an, Hadis ve kitap okuma programları olacak.

ÖNDER Genel Başkanı Hüseyin Korkut “Kardeşim Dedim!” projesi ile ilgili olarak, bu organizasyonu daha önce de yaptıklarını, önemsedikleri için sürdürmek istediklerini söyledi. Tam da toplumsal bütünlüğe darbe vurulmaya çalışıldığı dönemde projenin Türkiye’nin her yerinden imam-hatipli öğrencilerin kaynaşması ve kardeşliklerini pekiştirmesine vesile olduğunu belirten Korkut, toplumsal kardeşliğin imam-hatiplilerin eliyle gerçekleşeceğini vurguladı.

Ayrıca çok sayıda hayırsever tarafından bağışlanan çeşitli hediye paketleri organizasyon sonunda öğrencilere  bir törenle takdim edilecek. 

 

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?