banner15

Önümüzdeki 5 gün için hava tahimini-HARİTALI

Metorolojiden yapılan son açıklamaya gör önümüzdeki 5 günün üçünde yurdun büyük kesiminde kar var.

Önümüzdeki 5 gün için hava tahimini-HARİTALI

Dünya Bülteni /Haber Merkezi 

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA : Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Balıkesir, Bursa, Yalova) aralıklı kar yağışlı geçecek. Kar yağışı sabah saatlerinde Sakarya çevrelerinde kuvvetli olacak. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esecek.

EGE : Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli) aralıklı hafif kar yağışlı geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Göller yöresi ile akşam saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

İÇ ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların; Sivas, Kayseri, Niğde ve Karaman çevrelerinde kuvvetli, batı kesimlerinde hafif olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

BATI KARADENİZ : Çok bulutlu, bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı, sabah ilk saatlerde Sinop çevreleri yağmurlu geçecek. Yağışların bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ :
Parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olmak üzere kıyılar ile Amasya, Tokat çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile zamanla iç kesimlerinde kar şeklinde olacak. Rüzgar; kıyılarda kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden fırtına (60-80 km/s) şeklinde esecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU : Parçalı ve çok bulutlu; batısı ile zamanla bölge geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin güney ve batısında (Erzincan, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari, Şırnak) kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU :
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
3 Şub, Çarşamba 4 Şub, Perşembe
5 Şub, Cuma 6 Şub, Cumartesi
7 Şub, Pazar

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 10:17
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48