Önümüzdeki 5 gün için hava tahmini-HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri.

Önümüzdeki 5 gün için hava tahmini-HARİTALI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Meteoroloji'den gelen son bilgilere göre yurdun iç kesimleri önümüzdeki 5 gün içinde kar yağışı alacak. Değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu bölgelerinde aralıklarla görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Trakya ile ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerimizde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, güney ve doğu bölgelerimizde yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Trakya ile ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden başta sürücülerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikaktli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Doğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin doğusu (İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova) hafif olmak üzere aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Trakya ile bölgenin güneydoğusunda sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

EGE: İç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerine kadar Kütahya ile Afyonkarahisar çevreleri hafif kar yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Göller Yöresi ile zamanla bölgenin doğusu parçalı çok bulutlu, öğle saatlerine kadar Isparta'nın kuzey ve doğu ilçeleri aralıklı kar yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğleden sonra doğusu (Yozgat, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Sivas) çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saaatlerinde kuvvetli olmak üzere bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; bölgenin kıyılarında yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Doğu karadeniz'in iç kesimlerinde meydana gelebilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, kuzey ve doğusu (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Tunceli, Bingöl, Muş, Van, Bitlis, Şırnak ve Hakkari) aralıklı kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek. Bölgenin kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2010, 14:23
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35