Onur Öymen'den 'İsrail' istifası

CHP Bursa Milletvekili Onur Öymen, Türkiye-İsrail Dostluk Grubu'ndan istifa etti.

Onur Öymen'den 'İsrail' istifası


CHP Bursa Milletvekili Onur Öymen, Türkiye-İsrail Dostluk Grubu'ndan istifa etti. Öymen, TBMM Başkanlığı'na yaptığı başvuruda, "İsrail'in 31 Mayıs 2010 günü yaptığı hukuk ve insanlık dışı saldırı üzerine Türkiye-İsrail Dostluk Grubu üyeliğinden istifa ediyorum" ifadesine yer verdi.

Onur Öymen, konuya ilişkin soruları yanıtlarken, dostluk grubu üyelerinin büyük çoğunluğunun daha önce istifa ettiğini belirterek, "İki ülke, iki halk arasında irtibat kanalları kalsın diye birkaç arkadaşımızın üyeliği sürüyordu. Son gelişmeler üzerine ben de istifa kararı aldım" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2010, 11:10
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
dursun parlak
dursun parlak - 11 yıl Önce

israilden dost olunurmu hiç. Aklın başına yenimi geldi. O zaman günaydın diyelim sana, yeni uyandığın için. Zaten bizim Türkiye ye günaydını boşa getirmemişler. Hep uyutmuşlar çünki. Merak etmeyin biz yine uyumaya devam ederiz. Zaten olayaın sıcaklığıda geçmeye başladı bile. Hiç bir siyasetçi savaş sebebidir demiyor. Yazıklar olsun aldığınız oylara. Bu yazdığım sözler tüm milletvekillerine aittir. Ayırt etmiyorum ve siyasi yazmadım. Türkiye nin imajı sarsıldı. Buna misilleme cevap verilmeli.

Aliosman
Aliosman - 11 yıl Önce

Nihayet Halk gibi düşündünüz. Halkçılık böyle olur. Tebrikler...

mahmut öz
mahmut öz - 11 yıl Önce

neden üye olduğunu sormuyorum. gruptan istifa etmiş, dostluktan değil...

banner39