banner39

Operasyon için engel yok!

Türkiye’nin Terörle Mücadele Koordinatörü Emekli Orgeneral Edip Başer, sınır ötesi operasyon önünde herhangi bir engelin bulunmadığını söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Operasyon için engel yok!

Bir Haber kanalının canlı yayınında konuşan Emekli Orgeneral Edip Başer, “sıcak takip”in bir uluslararası hak olduğunu hatırlatarak Türkiye’nin de sıcak takip hakkı kapsamında sınır ötesi bir operasyon düzenleyebileceğini söyledi. Böyle bir operasyon önünde herhangi bir engel bulunmadığını kaydeden Başer, gerek görülürse ve koşullar oluşursa Türkiye’nin de sınır ötesi operasyon yapabileceğini ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin sabrının tükendiği yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Emekli Orgeneral Edip Başer, kendilerinin de ABD’li meslektaşlarına aynı mesajı verdiğini belirtti.

ABD’li meslektaşlarıyla yaptıkları görüşmede Türk halkının sabrının taştığını söylediklerini aktaran Başer, onlara, atılması gereken bazı adımlar olduğunu ve “gelin bu adımları birlikte atalım aksi takdirde biz tek başımıza atmak zorunda kalacağız” mesajı verdiklerini ifade etti.

“YETERLİ ADIM ATILMADI”

Terörle mücadele konusunda yeterli adımların atıldığı kanaatinde olmadığını söyleyen Emekli Orgeneral Başer, “Gönül isterdi ki daha büyük ve somut adımlar atılmış olsun” diye konuştu.
Terörle mücadelenin sabır gerektiren bir süreç olduğunun altını çizen Başer, kendisinin dört aydır bu görevde olduğunu da hatırlattı. Başer, bu süreçte uluslararası temaslar ve ciddi bir istihbarat sürecine ihtiyaçları olduğunu ve karşılarındaki kişiler emri altında olmadığı için bu süreçte diplomatik bir yol izlemeleri gerektiğinin altını çizdi.

Bu konuda somut adımların atılacağını vurgulayan Edip Başer, ancak biraz sabır gerektiğini ifade etti.

(ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?