banner39

Operasyona 400 polis katıldı

Gaziosmanpaşa'da, 8 aylık planlı çalışma sonunda uyuşturucu, silah kaçakçılığı ve cinayet olaylarına karışan 20 kişilik çete 400 polisin katıldığı bir operasyonla gözaltına alındı

Arşiv 26.04.2007, 11:33 26.04.2007, 11:33
Operasyona 400 polis katıldı

Gaziosmanpaşa'da bir çok yaralama ve gasp olaylarına karıştıkları ileri sürülen çeteye 400 polisle yapılan baskında gözaltına alınan 20 kişi adliyeye sevk edildi.

Gaziosmanpaşa bir suç örgütünün esnaftan haraç topladığı ve silahlı eylemler gerçekleştirdiği istihbaratı üzerine Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, 8 aylık bir planlı çalışma başlatmış, uyuşturucu kaçakçılığı, silah kaçakçılığı, oto hırsızlığı, cinayet ve adam yaralama olaylarına karıştığı tespit edilen çeteye yönelik operasyon düzenlemişti. Önceden tespit edilen 12 adrese Özel Harekat ve operasyon timlerinin de aralarında bulunduğu 400 polis ile Gazi Mahallesinde kaldıkları tespit


edilen çeteye yönelik yapılan baskında, çete lideri F.U., T.Y.'nin de aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alınmış, şahısların evlerinde yapılan aramalarda 6 adet tabanca ve bir miktar uyuşturucu ele geçirilmişti.

F.U'nun PKK terör örgütüne yardım yataklıktan poliste kaydının olduğu belirtilirken, adam öldürme, adam yaralama ve haraç olaylarına adları karışan çetenin 2006 yılı içerisinde Antalya Side'de restoran sahibi Kemal Ergin'i öldürdükleri tespit edilmiş, çetenin, ayrıca Gaziosmanpaşa'da H.R. isimli bir esnafı da yaraladıkları belirlenmişti.

Gözaltına alınan zanlılar, bugün emniyetteki sorgu ve işlemlerinin ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Kaynak: İHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?