banner39

Orakoğlu: Öcalan Ergenekon üyesi

Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, Öcalan'ın da 'Ergenekon'cu olduğunu iddia etti.

Arşiv 18.05.2008, 09:09 18.05.2008, 20:54
Orakoğlu: Öcalan Ergenekon üyesi

Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın da 'Ergenekon' üyesi olduğunu savundu.

Samsun'da 'Yakın Tarihimizde Terör Olayları ve Türkiye' konulu konferansta konuşan Orakoğlu, Türkiye'de şu an 32 ülkenin psikolojik harekatı olduğunu ve ülke üzerinde kültür, ekonomi, güvenlik, sosyal olgu gibi birçok konu üzerinde yıpratıcı çalışmaların yapıldığını belirtti.

60 DARBESİYLE KURULDU

Ergenekon örgütünün 27 Mayıs 1960 ihtilalinden sonra kurulduğunu, ABD, İngiltere ve İsrail derin devletlerinin Türkiye'ye karşı uyguladığı bir harekat olduğunu ileri süren Orakoğlu 'Bu oluşum uzun yıllar ayrılıkçı Kürt hareketlerini kontrol etti. Abdullah Öcalan, Ergenekon üyesidir, Mahir Çayan finanse etmiştir. Ama buradaki insanların büyük kısmı bu ülkeye hizmet ettiklerini zannetmişlerdir.

Kaynak: Star

banner53
Yorumlar (1)
Malatyalı Abdullah 13 yıl önce
Ergennoku idare eden tabiki ikisini birden idare edecektir.ve daha bilmediğimiz nereleri idare ettiklerinide ileride analyacağız. Tabiki yine ağzımız açık kalacağına eminim. Bunların hepisi aynı tavanın balıkları ve kulpuda kimin elinde olduğu malu munuzdur.
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?