banner39

Orduya asker bulana para ödülü

Amerikan Ordusuna asker bulmayan Pentagon, gençleri orduya ikna edenlere iki bin dolar para ödülü veriyor.

Arşiv 06.04.2007, 17:31 06.07.2018, 09:31
Orduya asker bulana para ödülü
Hatta bakın neler var. Yöntemler geliştirmeye devam ediyor. Ülkede artık askerlik yaptırmanın tek yolu yeni insanları askere almak değil. 2005 yılında Ulusal Savunma Birimi tarafından ?askere alma destek birimi? (G-RAP) adıyla yeni bir birim oluşturuldu.
Bu yeni program, üyeler sayesinde askerliğe yeni kişiler kazandırıyor.
Amerika'nın Georgia eyaletindeki bir asker, halka G-RAP'ın nasıl başarı sağlayan bir program olabileceğini gösteren ilginç örneklerden biri.
Bir piyade eri olan Dana Kline, programa büyük bir hevesle dahil oldu ve sonuç olarak program sayesinde 62 bin dolar kazandı.
EN ÇOK O KAZANDI
Dana Kline bu büyük başarı sayesinde orduya asker kazandıran bir numaralı üye oldu. Dana, şimdiye kadar orduya 47 aday, 38 sözleşme ve 26 yeni asker kazandırmış durumda.
Bu program, ulusal savunma ve hava kuvvetleri biriminden üyelerin katılımını destekleyerek yeni asker kazandırmaları durumunda asker başına 2 bin dolarlık bir kazancı vaadediyor. Amerika'da geliştirilen bu yeni yöntem bir kez daha gözleri ABD ordusundaki sorunlara çevirdi.

Kısa bir süre önce açıklanan yıllık askeri durum raporunda 2006 yılının, özellikle Ortadoğu'da, asker kaçaklarının en çok yaşandığı yıl olduğu ortaya çıkmış, konuyla ilgili Amerikan Albayı Brian C. Hilfert, uyguladıkları birçok yöntemin başarısızlığa uğradığını söylemişti.

ABD IRAK'TA ASKER KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

Amerikan ordusunca bugün Bağdat'ta yapılan açıklamaya göre, başkentin kuzeyindeki Diyala vilayetinde bombanın infilak etmesi sonucu bir asker öldü, ikisi yaralandı.

Kerkük'te de silahlı saldırıda bir asker öldü, bir diğeri yaralandı. Irak'ta 2003 martından bu yana ölen Amerikalı asker ve sivillerin sayısı 3263'e yükseldi.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?