banner39

Orgeneral Başbuğ'dan Gölcük'e 'moral çıkarması'...

Ergenekon ve 'Amirallere suikast'le ilgili iddialara tepkili Başbuğ 'Denizcilere moral vermek için' donanma üssüne gitti

Arşiv 12.02.2010, 09:03 12.02.2010, 10:27
Orgeneral Başbuğ'dan Gölcük'e 'moral çıkarması'...

 

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit’ten sonra Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da, başta Poyrazköy’deki kazılarda bulunan mühimmat ve iki komutana suikast hazırlığı olmak üzere Ergenekon soruşturması kapsamında çeşitli ithamlarla karşı karşıya bulunan ve art arda yaşanan intiharlarla gündemden düşmeyen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeline sahip çıktı. “Yeter yahu, sabrımız taştı” diyen Başbuğ, dün Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit’le birlikte Gölcük’teki Donanma Üssü’nü ziyaret ederek askere moral verdi.

Başbuğ’un ziyareti nedeniyle tüm filo komutanları Gölcük’te hazır bulundu. Deniz Kuvvetleri personeline, “Yanınızdayız. Siz bizim evladımızsınız” mesajı veren Orgeneral Başbuğ, personelin moral seviyesinin yüksek tutulması için alınması gereken önlemler hakkında yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.

Önceki gün de Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yiğit, eşi ile ilgili iddiaların bir internet sitesinde yayımlanmasının ardından bunu onur meselesi yaparak İzmir’deki lojmanında intihar eden Güney Deniz Saha Komutanlığı’nda görevli Kurmay Albay Berk Erden’in cenazesine katılmış ve personeline sahip çıkmıştı.

Oramiral Yiğit, kendisine yönelik suikast iddialarına adı karışan albaylara (Deniz Kurmay Albay Tayfun Duman ve Kurmay Kıdemli Albay Mehmet Orhan Yücel), “Bana silah sıkılırsa o albaylar siper olur” diyerek sahip çıkan Oramiral Yiğit, “Benim personelimin moralini zayıflatmak demek, ülkemizin bekasını sıkıntıya sokmak demektir” demişti.

Kaynak: Radikal

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?