Orgeneral Koşaner Pakistan'da

Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Eşvak Kayhani'nin daveti üzerine ülkeye geldi.

Orgeneral Koşaner Pakistan'da

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Eşvak Kayhani'nin resmi davetlisi olarak İslamabad'a gelen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner'e Nişan-ı İmtiyaz madalyası verildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Pakistan'a önceki gün gelen Orgeneral Koşaner, dün Pakistan Genelkurmay Başkanı Tarık Mecit ile Pakistan ordusunun Ravalpindi kentinde bulunan karargahında görüştü.

Pakistan ordusu basın merkezinden yapılan açıklamada, Mecit ile Orgeneral Koşaner'in terör, bölgesel güvenlik, ortak savunma ve işbirliği konularını ele aldığı belirtildi.

Orgeneral Koşaner ayrıca Kara Kuvvetleri Komutanı Kayhani ve diğer kuvvet komutanlarıyla bir araya geldi.

Daha sonra Devlet Başkanı Asıf Ali Zerdari tarafından Devlet Başkanlığı konutunda kabul edilen Orgeneral Koşaner'e, iki ülke arasındaki askeri ilişkilerin geliştirilmesine yaptığı katkılar nedeniyle Nişan-ı İmtiyaz madalyası verildi.

Düzenlenen törene, Pakistan Savunma Bakanı Ahmed Muhtar, Kayhani, Pakistan'ın dış işlerinden sorumlu Devlet Bakanı Salman Beşir, Devlet Başkanlığı sözcüsü Ferhatullah Babar ile Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi Babür Hızalan ve diğer yetkililer katıldı.

Orgeneral Koşaner'in yarın temaslarını tamamlayarak Pakistan'dan ayrılması bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 11:54
banner53
YORUM EKLE

banner39