banner15

Ortadoğu Barışı Şubat'ta görüşülecek

Ortadoğu'da barışın sağlanması için çalışmalar devam ediyor. Dörtlü görüşmelerin Şubat ayında Washington'da yapılacağı açıklandı.

Ortadoğu Barışı Şubat'ta görüşülecek

Ortadoğu'da barış sağlanması için çalışmalarını sürdüren uluslararası dörtlü, Şubat ayında Washington'da biraraya gelecek. 2 Şubat'ta yapılması planlanan görüşmelere ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice'ın başkanlık etmesi bekleniyor. 20 Eylül'den bu yana sürdürülen görüşmelerde bölgedeki gelişmeler ele alınarak, İsrail-Filistin ilişkilerinin düzenlenmesi ve hazırlanan yol haritası konuları görüşülmüştü.

Rice önderliğinde yapılacak görüşmede BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Avrupa Birliği Dış Politika Şefi Javier Solana ve AB Dışilişkiler Komisyonu Başkanı Benita Ferrero Waldner katılacak.

Öte yandan geçtiğimiz gün 6 ülkeyi kapsayan Ortadoğu turundan dönen Rice, önümüzdeki ay içerisinde İsrail Başbakanı Ehud Olmert ve Filistin lideri Mahmud Abbas ile birlikte 3'lü görüşme gerçekleştirmeyi planladığın açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35