banner39

ORTADOĞU'DA GERGİN SAATLER

Hamas, İsrail'in bugün Gazze'de düzenlediği hava saldırısının intikamını alacağı tehdidinde bulunarak, üyelerine işgal altındaki toprakların her noktasında İsrail'e saldırmaları çağrısı yaptı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
ORTADOĞU'DA GERGİN SAATLER

    Hamas'ın askeri kanadı tarafından yapılan açıklamada, Batı Şeria ve Gazze'de alarm haline geçildiği belirtilerek, üyelerinden azami ölçüde dikkatli olmaları ve güvenlik tedbirlerini almaları istendi.
    Açıklamada, ''(İsrail'e) bir ders vermek ve şehitlerin intikamını almak için işgal altındaki toprakların her noktasında onları vurmak ve düşmanın suçlarına cevap vermek üzere tüm hücrelere çağrıda bulunulduğu'' belirtildi.
    Bu arada, İsrail ordusu da bugün Gazze Şeridi'nde bir hava saldırısı düzenlediğini ve 2 Hamas üyesinin öldürdüğünü doğruladı. İsrail ordusunun açıklamasında, vurulan 2 kamyondan birinde silahların, diğerinde Hamas üyelerinin taşındığı ileri sürüldü.

Açıklamada, ''Gazze'den ilerde gelebilecek saldırıları önlemesi için Filistin güvenlik güçlerine çağrı çıkarıldığı ve İsrail
devletinin vatandaşlarını koruma kararlılığıyla hareket etmeye devam edecekleri'' ifadesi yer aldı.
    İsrail'in Gazze'de düzenlediği hava saldırısında ölenler konusunda farklı bilgiler verildi. Sağlık görevlileri ve yerel radyo kanalları, 4 kişinin öldüğünü 9 kişinin de yaralandığını duyururken, Filistin İçişleri Bakanlığı ise ölü sayısını 2 olarak açıkladı.

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?