banner39

Ortak çalışma ile İstanbul'da engelsiz yaşam

İstanbul'da yaşayan ilk ve orta öğretim çağındaki engelli çocukların sporla kaynaştırmayı hedefliyor.

Arşiv 09.06.2010, 20:32 09.06.2010, 20:32
Ortak çalışma ile İstanbul'da engelsiz yaşam


Dünya Bülteni/ Zehra Gülle

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Beşiktaş Kulübü Bedensel Engelliler Şubesi, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu işbirliğiyle bedensel engelli öğrencilere yönelik hazırlanan “İstanbul’da Engelsiz Yaşam” projesinin protokolü imzalandı.

Proje İstanbul’da yaşayan ilk ve orta öğretim çağındaki engelli çocukları sporla kaynaştırmayı hedefliyor. İlk olarak İstanbul’da bu yaz 1500 engelli genç ve çocuğu, Türk sporuna kazandırmayı amaçlayan projenin daha sonra Türkiye genelinde 8 milyon engelliyi de kapsaması hedefleniyor.

BJK Nevzat Demir Tesisleri`nde yapılan törende, “İstanbul’da engelsiz yaşam” projesinin protokolü, Beşiktaş Kulübü Bedensel Engelliler Şubesi sponsoru DG Farma Genel Müdürü Gökhan Orhun, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Veysel Gülpınar tarafından imzalandı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Beşiktaş Spor Kulübüne gerçekleştirmiş olduğu bu sosyal sorumluluk projesi için teşekkür etti. Engelli öğrencilerin fark edilerek topluma engelsiz bir şekilde kazandırılmasını sağlayan bu proje ve benzerlerinin sayısının artırılması için çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Törene katılan engelli çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilenen Revna Demirören ise yaptığı konuşmada, “Bugün benim için çok önemli bir gün. Ocak ayından beri birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bugünden sonra engelli vatandaşlarımız tüm tesislerimizi kullanabilecek. Umarım bundan sonra bu tarz faaliyetler ve projeler artarak devam eder” şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?