banner39

Ortaköy, faciadan kıl payı kurtuldu

Rusya'dan gelen 'JOSKO NANJING' adlı gemi İstanbul Boğazı'ndan geçerken dümeni kilitlenerek, karaya doğru sürüklenmeye başladı.

Arşiv 13.06.2010, 12:15 13.06.2010, 12:15
Ortaköy, faciadan kıl payı kurtuldu

Rusya’nın Novorosisk Limanı’ndan gelen ’JOSKO NANJING’ adlı, Honkong bayraklı gemi, saat 18.30 suları İstanbul Boğazı’ndan geçtiği sırada mekanik sisteminde oluşan bir arızadan dolayı dümeni kilitlendi ve kontrolden çıkarak karaya doğru sürüklenmeye başladı.

VATANDAŞLAR BÜYÜK PANİK YAŞADI

Kontrolsüzce boğaz sularında sürüklenmeye başlayan 27 bin 162 groston ağırlığında ve 187.5 metre uzunluğundaki dev gemi, Ortaköy’deki sosyetik barlarında üzerinde bulunduğu Ortaköy sahiline doğru ilerledi. Bu sırada sahilde bulunan vatandaşlar kendilerine doğru gelen devasa gemiyi görünce büyük panik yaşadılar. Yaşadıkları korku ve panik, sahildeki bir vatandaş tarafından saniye saniye cep telefonuyla görüntülendi.

BİRKAÇ METRE KALA DURDURULABİLDİ

Boğazda yaşanan korku dolu dakikalar, gemide bulunan klavuz kaptan ve Sahil Güvenlik ekiplerinin zamanında müdahalesiyle sona erdi. Geminin çapalarını denize atan klavuz kaptan, gemiyi sahile birkaç metre kala durdurmayı başardı.

Kaynak: Radikal
 

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?