banner15

Osman Kaçmaz beraat etti

Yargıtay 4. Ceza Dairesi Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Osman Kaçmaz'ın beraatine karar verdi.

Osman Kaçmaz beraat etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yargıtay 4. Ceza Dairesi Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Osman Kaçmaz'ın ''Görevi kötüye kullanmak'' ve ''Soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek'' suçlarından yargılandığı davada Kaçmaz'ın beraatine karar verdi.

Kaçmaz’ın, Yargıtay 4. Ceza Dairesinde yargılandığı davada karar açıklandı. Yargıtay 4. Ceza Dairesi’nin kararında, Kaçmaz’ın, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı’nı telefonla arayarak, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özdemir’in dinlendiğini söyleyerek, "Soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği" iddiasıyla Kaçmaz hakkında kamu davası açıldığı belirtildi.

Kararda, Cumhuriyet Başsavcısı Özdemir hakkında verilmiş herhangi bir dinleme kararı bulunmadığı anlaşıldığından, Kaçmaz’ın bu suçtan beraatına hükmedildiği ifade edildi.

Dairenin kararında ayrıca, Kaçmaz’ın, göreve gelmeden görevinin başındaymış gibi UYAP aracılığıyla göreve başlama yazısı yazdırmasının görev gereklerine aykırı olduğunun kabul edildiği belirtildi.

Kararda, ancak kamu zararı, haksız kazanç sağlama veya herhangi bir mağduriyet oluşmadığı göz önüne alınarak Kaçmaz’ın bu suçtan da beraatına karar verildiği açıklandı. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2010, 17:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35