banner39

Osman Kaçmaz trafik kazası için hakim karşısında

Sincan Hakimi Osman Kaçmaz, Samsun'da hakkında açılan bir davadan hakim karşısına çıktı.

Arşiv 18.12.2009, 17:05 18.12.2009, 17:12
Osman Kaçmaz trafik kazası için hakim karşısında

 

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, Samsun Adliyesi'nde tazminat davasından yargılanıyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde 'kişilik haklarına zarar verdikleri' iddiasıyla açtığı manevi tazminat davalarıyla adını duyuran Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz, Samsun Adliyesi 3'üncü Sulh Hukuk Mahkemesi'nde davalı konumunda hakim karşısına çıktı.

Basına bilgi verilmemesi konusunda çalışanların ikaz edildiği öğrenilen davada, alınan bilgiye göre, hakim Kaçmaz'ın karıştığı bir trafik kazası sonrası, mağdur konumda olan vatandaşın, zararının karşılanması için tazminat davası açtığı iddia edildi. Hakim Kaçmaz ve ismi açıklanmayan vatandaşın katıldığı duruşma, dosyanın eksiklerinin giderilmesi için 22 Ocak 2010 tarihine ertelendi.

Duruşmanın bitmesinin ardından hakim odasına geçen Kaçmaz, burada öğle saatlerine kadar oturdu. Kendisini bekleyen CİHAN muhabirinin, "Samsun'da bulunmanızın nedenini öğrenebilir miyiz? Sorusu üzerine Hakim Kaçmaz, "Eşim Samsunlu, onun için buradayım." diye cevap verdi.

Muhabirin ikinci sorusu olan 'Sizin bir davadan dolayı Samsun Adliyesi'nde yargılandığınız iddia ediliyor?' sorusuna ise "Hayır öyle bir şey söz konusu değil. Onu da kim çıkardı." şeklinde cevap verdi. Hakim Kaçmaz ayrıca, "Siz, benim burada olduğumu nasıl öğrendiniz. Kim size söyledi." şeklinde sorular yönetti.

Öte yandan, Osman Kaçmaz, 1. sınıf hakim olduğu için Yargıtay 4. İdare Mahkemesi'nde, 'görevi kötüye kullanma, soruşturmanın gizliliğini ihlal' suçundan hakim karşısına çıkacak.

Bu suçlamalara karşılık Kaçmaz'ın, 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.
banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?