Osmanlı hanedanı üyesi yokluk içinde ölmüş

Mısır'da dün hayatını kaybeden Osmanlı hanedanının üyelerinden Şehzade Hasan Efendi'nin yokluk içinde dünyaya veda ettiği ortaya çıktı.

Osmanlı hanedanı üyesi yokluk içinde ölmüş

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Osmanlı hanedanı dün bir üyesini daha kaybetti. Sultan 5. Mehmet Reşad'ın torunlarından Şehzade Hasan Efendi, son iki aydır mücadele ettiği kansere yenik düşerek hayatını kaybetti.

Osmanlı padişahlarından Sultan 5. Mehmed Reşat'ın büyük oğlu Şehzade Mehmed Ziyaettin Efendi'nin torunu Şehzade Hasan Efendi, dün Mısır'ın başkenti Kahire'de ebediyete intikal etti.

Haber 7 sitesine konuşan Osmanlı Hanedanı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Osmanoğlu, hanedanın bir üyesini daha kaybetmenin üzüntüsü içinde olduğunu belirterek, "64 yaşında olan Şehzade Hasan Efendi, Kahire'de dün (25 Mayıs) hayatını kaybetti. Kanser hastasıydı ve son iki ayı acılar içinde geçti.. Maddi imkanının olmaması nedeniyle tedavisi gerektiği gibi yapılamadı. Devletimiz gerektiği ilgiyi göstermedi diyebilirim. Sayın Dışişleri Bakanımız daha önce de sağlık durumu hakkında bilgi almıştı ve bugün de başsağlığı için aradı" dedi.

Şehzade Hasan Efendi'nin Dubai'de bulunan kardeşinin talimatıyla vefat ettiği Kahire'de defnedildiğini söyleyen Osmanoğlu, "Hasan Efendi daha önce de Ürdün Fahri Konsolosluğu da yapmıştı" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 11:24
banner53
YORUM EKLE

banner39