Osmanlı Türkçesi Kurs kayıtları başlıyor

"Kültür ve Tarih Mirasımızla Buluşmak" kapsamında, Osmanlı Türkçesi Kurs kayıtları başlıyor.

Osmanlı Türkçesi Kurs kayıtları başlıyor


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Kültür A.Ş. ile DİVANDER (Divan Araştırma ve Eğitim Derneği) İşbirliğiyle Yaz Dönemi Osmanlı Türkçesi başvuruları başlıyor.

Kültür A.Ş. ile DİVANDER (Divan Araştırma ve Eğitim Derneği) İşbirliğiyle Yaz Dönemi Osmanlı Türkçesi başvuruları başlıyor. “Kültür ve Tarih Mirasımızla Buluşmak” başlığıyla gerçekleştirilen programda katılımcılara, Hem Osmanlı Türkçesi ile basılmış eserleri hem de İstanbul başta olmak üzere tarihi eserler üzerindeki Osmanlı Türkçesi yazı ve kitabeleri okuyabilme kabiliyetini artırıcı dersler yoğun olarak veriliyor.

Osmanlı Türkçesi dersleri ile her seviyede eserleri okuma ve yazma dersleri verilerek, kültürel mirasımızla doğrudan iletişim kurmak isteyen bireylere katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Kültürel geziler, konferanslar ve atölye çalışmalarının da yer aldığı kurs programı 10 hafta ve 4 kurdan oluşuyor.

14 Haziranda başlayacak Osmanlı Türkçesi Yaz Dönemi dersleri için kayıtlar devam ediyor. Kurs için www.divander.org/kurs/kayit.php adresinden ön kayıt yaptırılabiliyor.
Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde yapılacak olan dersler için 0536 706 24 76 – 0554 846 38 38 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alınabiliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 21:26
banner53
YORUM EKLE

banner39