Otobüs şarampole devrildi: 2 ölü, 30 yaralı

Kayseri'de yolcu otobüsünün devrilmesin sonucu, 2 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

Otobüs şarampole devrildi: 2 ölü, 30 yaralı


Kayseri'de yolcu otobüsünün devrilmesin sonucu ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybederken, 30 kişi de yaralandı.

Sivas'tan Kayseri istikametine gelen yolcu otobüsü tipi ve yolun aşırı buzlanması nedeniyle devrildi. Devrildikten sonra kar üstünde sürüklenen otobüs içerisindeki yolcularda 2 kişi hayatını kaybetti. 30 kişi yaralandı. Yaralılardan iki kişi de itfaiye ekiplerinin uzun çalışması sonucu otobüs altından çıkartıldı.

Kayseri-Sivas Karayolu 24. kilometre Gömeç köyü yakınlarında, Sivas'tan Kayseri'ye gelmekte olan Erman Özkan yönetimindeki 34 EZ 7478 plakalı yolcu otobüsü, buzlanma ve tipi nedeniyle şarampole devrildi. Otobüs devrildikten sonra bir süre sürüklendi. Kazada, otobüsün altında kalan 4 kişiden 2'si hayatını kaybetti.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerince, krikolar kullanılarak 2 yaralı uzun çalışma sonucu kurtarıldı. 2 kişide hayatını kaybetti. Yaralılar Kayseri'deki birçok hastaneye kaldırıldı. Kazadan yaralı kurtulan bir kişi ise ne olduğunu anlamadıklarını belirtti. Otobüsün içerisinden nasıl çıktığını bile anlatmakta zorlanan şahıs, uyuduğu sırada bir gürültüyle uyandığını ve neye uğradığını şaşırdıklarını belirtti. Yaralı kurtulan şahıs olay yerine yakını gelince ona sarılarak ağlamaya başladı. Kazada yaralananlardan bazılarının ismi şöyle: Tuncay Mert (25), Hasan Koç (61), Mustafa Karaçınar (53), Gamze Çam (24), Kübra Çam (16), Hasan Tahsin Gürbüz (24), Okan Eker (23), Nurdan Bayram (21), Sakin Yıldırım (25), İsmail Çakmak (54), Fatma Söke (20), Gamze Meral Mermer (27), Emrah Özpolat (28), Yusuf İzzettin Mermer (15) ile Muradiye Keskin (66).

Yaralılardan durumu ağır olan ikisi hayatını kaybetti. Kazada yaralananlar ambulanslarla Kayseri'deki değişik hastanelere sevk edildi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2010, 23:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35