OYAK Güvenlik'ten nihayet açıklama geldi

Günlerdir açıklama yapması beklenen OYAK Güvenlik nihayet sesizliğini bozdu ve TÜBİTAK'ın raporunu inkar etti.

OYAK Güvenlik'ten nihayet açıklama geldi

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Günlerdir açıklama yapması beklenen OYAK Güvenlik nihayet sesizliğini bozdu. Danıştay saldırısı sırasında güvenlik kameralarının bozuk olmadığı, kayıtların bilerek silindiği yönünde rapor veren TÜBİTAK'a OYAK Güvenlik'ten ilk kez açıklama geldi. Günlerdir bir açıklama yapması beklenen şirket yaptığı ilk açıkalamada raporun TÜBİTAK'a ait olmadığını ileri sürdü. 

Şirket kayıtların silindiği yönündeki raporu "iftira" olarak nitelendirdi. 

Şirket tarafından günlerce beklenen ancak bir türlü yapılmayan açıklamada, "medyada 'TÜBİTAK Raporu' olarak anılan ve bazı medya mensuplarının elinde olduğu ifade edilen bu raporun, TÜBİTAK Kurumu'ndan alınan bir rapor olmadığı anlaşılmaktadır. Tarafımızca gösterilen çeşitli çabalara rağmen, maalesef, resmi imzalı bilirkişi raporuna ulaşılamamış ve ekleri de halen temin edilememiştir. Bugüne kadar bekleyip, raporun içeriği hakkında resmen bilgi sahibi olarak değerlendirip, yorumladıktan sonra açıklama yapmayı tercih etmemize ve resmen göremediğimiz bilirkişi raporu ve ekleri hakkında yeterli savunma ve sağlıklı yorum yapılabilmesinin olanaksızlığını bilmemize rağmen, şirketimiz hakkında bir kısım medyada sürdürülmekte olan haksız, yersiz, hatta yer yer etik kurallara aykırı ve serbest ticari rekabet kurallarını ihlal eden yayınlar ve beyanlar nedeniyle, artık makul bir süre de beklenildiği değerlendirilerek şirketimize herhangi bir tebligat yapılmasını beklemeden kamuoyuna açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur" denildi.

Açıklamada, Danıştay hizmet binası içindeki kapalı devre kamera sisteminin, şirket tarafından kurulduğu ve 23 Aralık 2005'te montajı tamamlanarak devreye alındığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 11:35
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 11 yıl Önce

hakkınızda yapılan iddalar var siz 12 gün sonra lütfedip açıklama yapıyorsunuz o da iftira demek . iftira ise o zaman ispat edin de görelim. yoksa sizde mi ıslak imzalı tubitak raporu istiyorsunuz...

banner39