banner39

Oyuncak silaha hayır kampanyası

Diyarbakır Sur Belediyesi çocuk meclisince bayramlarda çocukların oyuncak silah ve maytap satılmasını önlemek amacıyla başlatılan ''Oyuncak Silahlara Hayır'' kampanyası için imza topladı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Oyuncak silaha hayır kampanyası

Kampanya çerçevesinde toplanan bin 320 imza, çocuk meclisi başkanı Özlem Nazlıcan tarafından Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Edip Savar'a verildi. Valilik çıkışında açıklama yapan çocuklar, geçen Ramazan Bayramı'nda 53 kişinin maytap, oyuncak silah ve patlayıcı maddelerden zarar gördüğünü, bu kişilerin arasında çocukların da bulunduğunu söylediler.

Bu bayramda da böyle olayların yaşanmasını istemediklerini ifade eden çocuklar, şöyle dediler: ''Bu maddeler hem insanların yaralanmasına hem de çevre ve gürültü kirliliğine neden oluyor. Bunun için başlattığımız kampanyada bin 320 imza topladık. Biz çocuklar olarak önce çocuklara sesleniyoruz. Paranızı maytap, oyuncak silah ve patlayıcı maddelere harcamayın. Anne ve babalar da çocuklarınıza bu maddelerin zararlarını anlatın. Bu maddeleri satanlar da lütfen çocuklara bunları satmasın. Çünkü bunlar gerçek silah gibi tehlikelidir. Biz insanların ve çocukların yaralanmasını istemiyoruz. Bunun için büyüklerimizin desteğini istiyoruz.''

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?