banner15

Özbek, TRT ve TEDAŞ çalışanlarını fişlemiş

Ergenekoncuların, TRT ve TEDAŞ çalışanlarını fişlediği ortaya çıktı.

Özbek, TRT ve TEDAŞ çalışanlarını fişlemiş


Ergenekon soruşturmasının üçüncü iddianamesinde, sanıklardan Türk Metal İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in bağlantılı olduğu iddia edilen Büyük Avrasya Haber Ajansı'nda ve Türk Metal İş Sendikası Genel Merkezi'nde ele geçirilen fişleme dosyalarına da yer verildi

İddianamede yer alan, Büyük Avrasya Haber Ajansı şirketinden çıktığı ve TEDAŞ çalışanlarının fişlendiğinin belirtildiği belgede TEDAŞ'ın açılımı "Tarikatçı Elemanları Değerlendirme ve Atama Şirketi" olarak belirtildi.

Belgede ayrıca TEDAŞ'ta çalışan birçok kişi, "Eşi peçeli kıyafetle dolaşmaktadır", "Nurcu", "İslami görüşe mensup" gibi ifadelerle fişlendi.

Türk Metal İş Sendikası'ndaki aramalarda ele geçirilen 17 sayfalık bir başka belgeye göre de, TRT çalışanları din ve ırk kökenlerine göre gruplandırıldı. Belgede işadamı, sanatçı ve siyasetçi birçok isim de "Sabetayist" olarak fişlendi.

TRT yürütme organı üyeleri de "Nakşibendi", "Eski Humeynici", "Fethullahçı" ve "Milli mücadeleci" şeklinde fişlendi. İddianamede, Özbek'in Ankara Ümitköy'deki adresinde yapılan aramada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, babasına ve dedesine ait nüfus kayıt örnekleri ile eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'la ilgili olarak "Büyükanıt Paşa Yahudi dönmesi" başlıklı bir belgenin de ele geçirildiği belirtildi.

Haberal'dan suç duyurusu

Bu arada Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, Ergenekon iddianamesiyle ilgili olarak İstanbul Başsavcı Vekili Turan Çolakkadı ve aralarında Zekeriya Öz'ün de bulunduğu savcılar hakkında 'Şahsıyla ilgili gerçek dışı tespitlerle suç isnat ettikleri' gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.


Kaynak: Milliyet


Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2009, 09:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35