banner39

Özcan: Katsayı değişikliği seneye

YÖK Genel Kurulu, bugün toplanarak ÖSS'yi görüşecek.

Arşiv 15.01.2009, 00:27 15.01.2009, 11:11
Özcan: Katsayı değişikliği seneye

YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, toplantıda 2009 ÖSS'de uygulanacak çok küçük değişiklikleri ele alacaklarını ancak bu değişiklikler arasında katsayı değişikliğinin bulunmadığını söyledi.

Katsayı değişiklikliği için 2010 ÖSS'yi öngördüklerini anlatan Özcan, "ÖSS deyince sadece katsayıyı anlayanlar 'katsayı bu Perşembe kalkacak' diye yazmış ama doğru değil. Genel Kurul'da katsayıyı değiştirecek bir öneri görüşmeyeceğiz. Perşembe günü bizim yapacağımız çok küçük değişiklikler. Ancak önümüzdeki yıl katsayı konusundaki değişiklik gerçekleşebilir. Bununla ilgili çalışma takvimini de Perşembe günü netleştireceğiz. Ancak değişiklik seneye" diye konuştu.

Meslek liselilere uygulanan farklı katsayı uygulamasının, bu liselerin gelişimini önlemeyecek bir hale getirileceğini ifade eden Özcan şunları söyledi: "Halen, üzerinde çalıştığımız ÖSS sistemi ile üniversiteye giriş daha çağdaş bir hale gelecek ve sorunlar kendiliğinden çözülecek"

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (1)
ahmet 14 yıl önce
yazık. yazık. yazık. yazık. bir israil hayranı generalin direktifiyle yöke katsyı için yazı geliyor hemen uygulanıyor. ama öyle işlem yapılyorki on yıldır kaldıramıyorlar.adalet ve insanlık katilerini tanıyın
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?