Özel kriminal raporuyla ilgili iki ilginç detay

Skandal kasetle ilgili dün yayımlanan rapor ve raporu hazırlayıp basına okuyan kişi hakkında ilginç detayları ortaya çıktı.

Özel kriminal raporuyla ilgili iki ilginç detay

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Deniz Baykal'ın olduğu iddiası ile piyasaya sürülen görüntülerin gerçek olmadığını iddia eden özel kriminal raporuyla ilgili iki ilginç detay ortaya çıktı. Biricisi, Deniz Baykal'ın "çok ciddi" dediği raporun günler öncesinde internette bazı sitelerin yorumlar bölümünde yer aldığı ortaya çıktı. İkincisi ise, raporu dün basına açıklayan özel kriminal bürosunun yöneticisinin aslında Ergenekon sanığı Doğu Perinçek'in lideri olduğu İşçi Partili biri olduğu tespit edildi. Bu ikinci iddia bugükü Star gazetesinde haber olarak yer aldı.

T24 sitesinden Doğan Akın, dün Baykal adına avukatlar ile birlikte yapılan açıklamanın içeriği, günler önce, üstelik aynı tespit ve ifadelerle duyurulduğunu ortaya çıkardı. Akın'ın yazısına göre "Ulusal Kriminal, Baykal'ın görüntüleri nedeniyle dün içeriğini paylaştığı raporun sonuçlarını 15 Mayıs'ta odatv.com'un okur yorumları bölümünde kamuoyuyla paylaşmış." Oda TV'nin ana sayfasında "Haftanın en çok okunanları" kutusundaki "İşte Baykal'a yapılan komplonun kanıtı" başlıklı dosyayı tıkladığınızda, dün itibarıyla 137 okur yorumuyla karşılaşıyordunuz. Oda TV'nin 14 Mayıs'ta yayımladığı bu haberin yorumcuları arasında "Ulusal Kriminal" imzasını kullanan ve yaptığı 4 yorumun da sonuna kuruluşun internet adresi olan "ulusalkriminal.com"u ekleyen bir kullanıcı bulunuyordu. Akın yazısında, "herhangi bir kullanıcının da aynı adı kullanabileceği kuşkusunu önemli ölçüde gideren, bu yorumların içeriğiydi. Ulusal Kriminal'in dün açıkladığı rapordaki görüşlerin önemli bir bölümü, hepsi de 15 Mayıs tarihini taşıyan söz konusu 4 yorumda yer alıyordu." diyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2010, 22:13
banner53
YORUM EKLE

banner39