Özel muayene ve bıçak parası tarih oluyor

Bakan Akdağ, temmuz ayında özel muayene, bıçak parası ve döner sermayenin tamemen kaldırılacağını açıkladı.

Özel muayene ve bıçak parası tarih oluyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Temmuz ayında özel muayenehane konusunun tamamen sona ereceğini üniversite hastanelerinde de hoca parası ya da döner sermaye parası gibi uygulamaların kalkacağını söyledi. 

Akdağ, ''Bizim neslimiz 12 Eylül'ü çok dolu dolu yaşadı. Ben 50 yaşındayım ama gençlerimiz 12 Eylül öncesinde ve 12 Eylül sonrasında ülkede yaşanan sıkıntıları bilmez'' dedi.

''TEMMUZ AYINDA MUAYENEHANE İŞİ TAMAMEN BİTECEK''

Temmuz ayında özel muayenehane konusunun tamamen sona ereceğini belirten Bakan Akdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Temmuz ayında bu muayenehane işi tamamen bitecek. Vatandaşlarımız muayenehaye gitmeyecekler.Üniversite hastanelerinde de hoca parası ya da döner sermaye parası gibi bir takım uygulamalar tamamen tarihe karışacak.

Anamuhalefet Partisi bıçak parasını tamamen tarihe gömecek olan muayenehane işini yani 'devlet hastanesine gel sonra muayenehaneme gel' işini de tamamen tarihe gömecek olan bu kanunun bir çok maddesinin iptali için Anayasa Mahkemesine baş vurdu. Ümit ediyoruz ki Anayasa Mahkemesi bu hususta vatandaşın son derece lehine olan ve Anayasa'ya aykırı olmayan bu kanun değişiklikleri için herhangi bir iptal vermeyecektir. Doğrusu benim beklentim bu yöndedir.''

Bakan Akdağ, daha sonra sağlık çalışanları ile toplantı yaparak sorunlarını dinledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2010, 17:43
banner53
YORUM EKLE

banner39