Özgen: İsrail'in yaptığı savaş sebebidir!

Emekli orgeneral Necati Özgen, İsrail'in insani yardım gemilerine yaptığı saldırnın savaş nedeni olduğunu söyledi.

Özgen: İsrail'in yaptığı savaş sebebidir!


Emekli orgeneral Necati Özgen, İsrail’in insani yardım gemilerine düzenlediği operasyonu ve İskenderun’da 7 askerin hayatını kaybettiği terörist saldırıyı NTV'de yorumladı.

"Türk gemisine neden eşlik edilmedi" diye soran ve "Geleceği iyi görmek lazım. İki ülke arasında bir tırmanma vardı. Ticaret gemisi de olsa 'gelmesinler' dendi karşılığında ise gidildi. İsrail’in bölgedeki tutum ve davranışları ortada. Bu duruma da kimse ses çıkarmıyor" diyen Özgen şöyle devam etti:

"Geleceği göremedik. Uzak mesafelerden deniz kuvvetlerine görev verilir ve takip edilirdi. O gemiyi yanlız mı bırakacaktık. Böyle bir olayı öngörerek tedbir almak lazımdı.

 

"SAVAŞ SEBEBİDİR"
Bence bu olay, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı bir hakaret ve savaş sebebidir; bu olay savaş sebebidir. Kimseyi kışkırtmayalım, demokratik kuralları uygulayalım, kanuna bakalım; tepki çekeriz demekle olmaz."

Özgen, Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi’ndeki girişimleriyle ilgili olarak da, "Atı alan Üsküdar’ı geçti. Şehit ve yaralılar var. Bunun hesabı ne olacak. Ben savaş açılmalı demiyorum, savaş sebebidir diyorum. Ve bunu şu anki bilgilere göre söylüyorum" ifadelerini kullandı.

İSKENDERUN SALDIRISI
Emekli orgeneral, 7 askerin şehit olduğu İskenderun’daki terörist saldırıyla ilgili olarak da, "Ben orada komutanlık yaptım ve oraları iyi bilirim" dedi ve "O bölgede 1990’lı yıllardan itibaren 40-50 kişilik bir grup var. Ve ormanlık bir arazi söz konusu. Bölgenin sorumluluğu 39. Tugay’dan alınarak Adana Jandarma Bölge Komutanlığı'na verilmiş. Bu yanlış..." şeklinde konuştu.

Kaynak: NTV

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2010, 04:57
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
ebru
ebru - 11 yıl Önce

kim savasıcakk biz gecmisimizle ovunuruz ancak neydim demiceksin ne olucam diceksinn.... simdi sakincee oluslar arası toplumun tepkisini biriktrip yonetip öle hareket etmek var bişi çıkmaz kınarlar okadar oda kınarlarsa .... bence bi gecede bii binmdirme yapıp gelsinler yeterr...)) osmanlı ejdadıyızya hanii palavraa niyemii dusmanımız cok
dusenin dostu olmazmıs les kargaları hepsi dalrlar vala

banner39