Özgür-Der: Hükümet, İşgal ve katliama onay verdi!

Özgür-Der, İsrail'in OECD üyeliğini veto etmeyen hükümeti, işgal ve katliam politikalarına onay vermekle suçladı

Özgür-Der: Hükümet, İşgal ve katliama onay verdi!


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Özgür-Der, İsrail’in OECD üyeliğini veto etmeyen AK Parti hükümetini, Filistin'deki işgal ve katliam politikalarına onay vermekle suçladı.

İsrail'in OECD'ye üyelik müracaatının Türkiye dahil olmak üzere hiçbir ülke tarafından veto edilmediği için kabul edilmesi hakkında bir açıklama yapan Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, AK Parti Hükümetinin gayri ahlaki ve pragmatik tutumu açık bir işbirlikçilik suçu olarak niteledi.

OECD'nin meşru olmamakla birlikte Siyonist işgal devletine uluslararası arenada alan açma işlevi görecek bu üyeliğin veto edilmemesini AK Parti'nin, kamuoyuna yönelik sürdürdüğü popülist siyasetin duvara çarpması olarak betimleyen Kaya, olayın İsrail ırkçılığına ve işgalci militarizme zımnen de olsa onay vermek anlamına geldiğini söyledi.

Filistin'e söylemleriyle; Siyonist İsrail'e ise diplomatik, askeri ve iktisadi eylemleriyle destek olanların adalete ve kardeşliğe hizmet edemeyeceklerinin de altını çizen Rıdvan Kaya, işbirlikçilik anlamına gelen bu tavrın sahiplerinin halkımıza yaşattığı utancın asla unutulamayacağını ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 03:22
banner53
YORUM EKLE

banner39