banner39

Özgür Gazze, vahşetin durmasını beklemeyecek

Özgür Gazze Hareketi, insani yardım için denizden yeni bir sefer planladıklarını duyurdu.

Arşiv 12.01.2009, 16:25 12.01.2009, 18:42
Özgür Gazze, vahşetin durmasını beklemeyecek

İsrail kuşatması altındaki Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilere daha önce teknelerle yardım götürerek İsrail ablukasını kıran Özgür Gazze Hareketi yardım kuruluşu, yeni yardımın götürülmesi için Gazze Şeridi'nde günlerdir devam eden İsrail vahşetinin durmasını beklemeyeceklerini bildirdi.

Merkezi ABD'de bulunan Özgür Gazze Hareketi üyeleri, planlanan yeni tekne seferinde Gazze'ye doktorlar, yardım görevlileri ve Avrupalı parlamenterleri götürmeyi planladıklarını belirttiler.

Deniz yolundan yardımı organize edenlerden Huveyda Harraf, "İsrail'in katliamları durdurmaya karar vermesine ve Gazze'yi uluslararası topluma açmalarına kadar bekleyemeyiz. Gazze'ye gitme hakkımızda ısrar ediyoruz. İsrail'in bizi durdurmak için bize karşı şiddet uygulamasına izin vermeyeceğiz." dedi.

Bu arada, Gazze'deki hastanelerde görev yapan İngiliz doktor Sonia Robbins, bölgede insani bir felaket yaşanmakta olduğunu söyleyerek "Savunmasız halka karşı bir savaş ilan ettiler. Filistinlilerin savunması el yapımı havai fişekler. Bunlar sadece duvara zarar verir, içinde insanların yaşadığı 15 katlı binaları yıkamaz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Reuters

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?