Özkök Paşa'dan Kıvrıkoğlu'na cevap

Hilmi Özkök, Kıvrıkoğlu'nun kendisiyle ilgili sözlerine "o dönem bazı şeyler duymuştum. TSK'yı incitmek istemiyorum" dedi.

Özkök Paşa'dan Kıvrıkoğlu'na cevap

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun açıklamaları tartışma çıkarmaya devam ederken, son olarak hakkında konuştuğu halefi Hilmi Özkök'ten anında yanıt aldı.

Özkök, irtica ile iyi mücadele eden başka birini isterdim sözleri üzerine "herkesin yaptıkları ortada" diye cevap verdi.

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Eski Genelkurmay Başkanlarından Emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun, bir gazetede yer alan "Özkök'ün Genelkurmay Başkanı olmasını istemiyordum" şeklindeki açıklamasıyla ilgili, "TSK'yı incitmek istemem" dedi.

ÖZKÖK: TSK'YI İNCİTMEK İSTEMEM

Özkök, Terörizmle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi Komutanlığı'nın düzenlediği Küresel Terörizm ve Uluslararası İşbirliği Sempozyumu'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özkök, Kıvrıkoğlu'nun açıklamasının anımsatılması üzerine, "Polemiğe girmek istemem. TSK'yı incitmek istemem. Tarih gösterecektir. O dönemde bazı şeyler kulağıma gelmişti ama yeni yeni duyuyorum" diye konuştu.

"HÜKÜMETİN TAKDİRİDİR"

Hilmi Özkök, bir gazetecinin ''Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Emekli Orgeneral Aytaç Yalman'ın mı ima edildiğini'' sorması üzerine de, ''Olabilir. Genelkurmay başkanı, hükümetin takdiridir. O gün öyle düşünülmüştür'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun, irtica ile mücadeleyi daha iyi yapacak birisinin gelmesini istediği'' sözlerini anımsatması üzerine, ''Sana göre öyle, bana göre böyle. Yaptığımız işler belli'' dedi.

KIVRIKOĞLU: ÖZKÖKÜ YERİME İSTEMEDİM

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kıvrıkoğlu, halefi Orgeneral Hilmi Özkök'ün Genelkurmay Başkanlığı'na atanmasına karşı çıktığını doğruladı. Kıvrıkoğlu, "Evet, doğrudur, Hilmi Özkök'ü istemiyordum" dedi.

Kıvrıkoğlu, gerekçesini şöyle açıkladı: "Yüzbaşı iken farklı olunur, ama yetkili kişiyken farklı olunur. Komutan olarak 2 yıl kendisini izledim. İrtica ile daha iyi mücadele edecek birinin gelmesini istedim."

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2008, 18:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER