banner39

Özür dilemeyen CHP'ye tepkiler büyüyor

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın yaptığı saygısızlıktan dolayı özür dilememesi tepki çekti.

Arşiv 23.05.2008, 17:43 23.05.2008, 20:59
Özür dilemeyen CHP'ye tepkiler büyüyor

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Peygamber efendimiz ve hac ibadetiyle ilgili saygısız sözlerinden sonra özür dilememesi tepkiye sebep oldu.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Peygamber efendimiz ve hac ibadetiyle ilgili saygısız sözlerinden sonra özür dilememesi geniş kitleler tarafından tepki görmeye devam ediyor. CHP'nin bu güne kadar özür dilememesi, AK Parti Trabzon Milletvekili Asım Aykan'ı harekete geçirdi.

Aykan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a mektup yazarak, Sav'ın söylediği talihsiz sözler dolayısıyla parti yönetiminin özür dilemesi çağrısında bulundu.

Aykan, gerekli hassasiyetin gösterileceğine olan inancını ifade ettiği mektubunda şu ifadelere yer verdi: "Sayın Baykal, Partiniz Genel Sekreteri Önder Sav'ın kamuoyuna yansıyan Peygamberimiz ile ilgi söz ve davranışları bütün Müslümanları derinden üzmüş ve sarsmıştır. Medine'ye at sırtında girerken ayağını Peygamberin Ravzası istikametine uzatan komutanı nazikçe; 'Sakın terki edebden küyu mahbubu hüdadır bu, Nazargâhı İlahidir, Makamı Mustafadır bu', beytiyle uyaran Bakî'nin o muhteşem zarafetini tarihimize not düşmüş bir milletin torunlarından böylesine dilhun edici bir tavrın mazur görülmesini herhalde siz de beklememektesiniz. İnsanlar hata yapabilirler. Herkes böylesine ince manevi birikime ve duyarlılığa sahip olamayabilir. Yapılacak iş herhalde özür dileme kurumunu çalıştırmaktır. İslâmlığın da, insanlığın da gereği bu olsa gerektir. Bu nazik konuda gerekli duyarlılığın oluşmadığını üzüntü ile görüyorum. Şahsınızda gerekli hassasiyetin gösterileceğine olan inancımı ifade ediyor, milletimizin kırılan kalbinin tamiri için, hiç olmazsa Irak'ta Kur'an'ı hedef seçen asker için Maliki'den özür dileyen Bush kadar hassas olunmasını talep ediyorum."

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?