banner39

Pakistan Genelkurmay Başkanı, aşiretten özür diledi

Pakistan Genelkurmay Başkanı, sivillerin ölümünden dolayı aşiretten özür diledi. İSLAMABAD- Pakistan Genelkurmay Başkanı, sivillerin ölümünden dolayı aşiretten özür diledi. Pakistan Genelkurmay Başkanı Ashfaq Parvez Kayani, ülkenin kuzey batısında

Arşiv 17.04.2010, 14:56 17.04.2010, 14:56
Pakistan Genelkurmay Başkanı,  aşiretten özür diledi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Pakistan Genelkurmay Başkanı Ashfaq Parvez Kayani, ülkenin kuzey batısında ordu tarafından düzenlenen hava saldırısında ölen sivillerden dolayı aşiret yönetiminden özür diledi.

Pakistan Genelkurmay Başkanı Kayani, hükümet yanlısı Kokikhel aşiretinden 'masum insanların ölümünden' dolayı özür diledi. Kayani'nin özür dilemesi ile Taliban ile mücadelede hayati öneme sahip etnik Peştun aşiretinin sempatisini kazanmaya çalıştığı ifade ediliyor.

Pakistan'da 10 Nisan'da ordunun Saravilla köyünde militanlara yönelik düzenlediği hava saldırısında 63 sivil vatandaş ölmüştü. Ordu başlangıçtan sivil kayıpları yalanlamıştı. Daha sonra yapılan açıklamada, saldırıda 30 militanın öldüğü ve ikinci saldırıda yanlışlıkla Taliban üyeleri sanılarak 20 sivilin öldüğü belirtilmişti.

Ordudan yapılan açıklamada, Kayani'nin böyle olayların yaşanmaması için tedbirler alınması için talimat verdiği bildirildi.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?