banner39

Pakistan Talibanı'ndan ABD'ye tehdit

Pakistan Talibanı lideri, ABD ve NATO'yu uyararak gerekirse savaşacaklarını açıkladı.

Arşiv 24.05.2008, 18:08 24.05.2008, 18:41
Pakistan Talibanı'ndan ABD'ye tehdit

Mahmut Osmanoğlu / Dünya Bülteni

"Pakistan Taliban Hareketi" Lideri Beytullah Mehsud, Pakistan Hükümeti ile yapılan barış görüşmelerini dikkate almaksızın Afganistan'daki NATO ve ABD önderliğindeki güçlerle savaşlarına devam edeceklerini açıkladı.

Güney Veziristan'da kontrolü altında tuttuğu bölgeye bir grup gazeteciyi davet eden Mehsud, Pakistan ordusu ile savaşı durdurmak istediğini söyledi ve "Taliban ile Pakistan arasındaki savaş Pakistan ve İslam'a zarar vermektedir" dedi.

"Bu savaş bir an evvel bitirilmelidir " diyen Mehsud Afganistan'daki saldırıların durdurulması ile ilgili bir yorum yapmadı ve "Afganistan'daki Cihad devam edecek" dedi.

Amerika Birleşik Devletlerinin bir düşmanı olmaktan gurur duyduğunu belirten Mehsud, ABD önderliğindeki güçlere karşı savaşı Afganlıların yürüttüğünü belirten Mehsud, Afganistan'daki direniş gücünün sadece yüzde 5'ini Pakistanlı ve diğer yabancıların oluşturduğunu ifade etti.

Binezir Butto suikastıyla bir ilgisi olmadığı söyleyen Mehsud, Pakistan Halk Partisi önderliğindeki hükümetin Birleşmiş Milletlerden bir soruşturma talebi ile ilgili olarak ise, böyle bir soruşturmaya taraf olmayacağını bildirdi.banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?