banner39

Pakistan'da 122 direnişçi daha öldürüldü

Pakistan'ın aşiret bölgelerine düzenlenen operasyonlarda 122 direnişçi hayatını kaybetti.

Arşiv 11.04.2010, 10:00 11.04.2010, 10:01
Pakistan'da 122 direnişçi daha öldürüldü

 

Ubeyd Rahman- Dünya Bülteni / Pakistan

Pakistan’nın aşiret bölgelerden Orakzai Agency, Hayber ve Güney Vaziristan’ın çeşitli bölgelerinde dün askeri güçler tarafından yapılan büyük operasyonlarda 122 direnişçinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Bugün  askeri jet uçaklar tarafından Hayber'in Teyra Vadisi'nde direnişçilerin bulunduğu sığınakları bombalaması üzerine 60 direnişçi hayatını kayıb ederken 70’den fazla direnişçi de yaralandı.

Öte yandan Orakzai'nin Beyzot bölgesinde güvenlik güçleri tarafından direnişçilerin sığınaklarına baskın yapıldı. Çıkan ağır çatışmada Taliban’ın önemli komutanı Seyyid Muhammad ile birlikte 54 direnişçi hayatını kaybetti. Ölen direnişçilerin naaşları daha sonra Atman Heyl bölgesinde bulunan ‘Ders Camii’ne ulaştırıldı. 

Üçüncü operasyon da Güney Veziristan’ın Sararogha bölgesinde Cumartesi sabahı gerçekleşti. Burada askeri güçler fazla başarılı olamadı çünkü direnişçiler ağır silahlarla karşılık verdiler ancak askeri güçlerin operasyonu sürdürmesi üzerine 8 direnişçi hayatını kaybetti.

Yorumlar (3)
sukru72 12 yıl önce
Maşallah yine yahudi medyası aracılığıyla ABD ve Yandaşları olan munafık işbirlikçiler müslümanları kandırıyor.Peki her zaman direnişçileri öldü diye haber yapıyorsunuz da,hiç mi kafirler öldürülmüyor?Şu öve öve bitiremediğiniz vaşi batılı emperyalist ülkeler başta ABD,İsrail ve ortak orduları olan ABD güdümündeki Nato askerlerinin verdiği kayıplar ortada kimin savaşı kaybettiği ortada'dır.Her gün taliban mucahitleri kafirlere nasıl tabutlu süprizler hazırlıyorlar,görüyor ve biliyoruz.Yalan ve yandaş haberlere kanmıyacağız...
Esat Azeri 12 yıl önce
Sivil insanlari oldurub,direnisci diye insanlara bildiriyorlar.Siz bu iman kufur savasinda kufurun safindasiniz.Mucahidlerin haberlerini deyil,bbc ve baskalarinin haberlerini insanlara lanse ediyorsunuz Allahtan korkun,Allahin nimetlerinden yiyip onun dostlarini lekelemeyin.
muhammad albani 12 yıl önce
biz muslumanlar ne zamana kadar bekleyeceğiz
bunlar bizim bozuk amellerimizden meydana geliyor
biz daha 5 vakit camide toplanamazsak düşmana karşı saflarda omuz omuza vermenin rüyalarini bile göremeyiz
23
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?