banner39

Pakistan'da bombalı saldırı: 92 ölü/ GÜNCELLENDİ

Pakistan'ın Veziristan bölgesinde voleybol maçına düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 92'ye yükseldi.

Arşiv 01.01.2010, 16:11 02.01.2010, 15:08
Pakistan'da bombalı saldırı: 92 ölü/ GÜNCELLENDİ


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Pakistan'ın kuzeybatı bölgesinde Veziristan eyaletinin Lakki Merwet şehrinde bir saldırgan, voleybol maçı sırasında üzerindeki patlayıcıları infilak ettirdi.

Patlamanın şiddetiyle spor salonunun tavanı çöktü, çevredeki bazı evler yıkıldı. Saldırıda ajanslara yansıyan rakamlara göre ölü sayısı 92'ye yükseldi. Olayda yaralanan 100 kişi arasında çoğunun durumu ise ağır olduğu belirtildi.

Yerel polis yetkilisi Eyüp Han, Kuzey ve Güney Veziristan yakınlarında bulunan Lakki Mervat'taki patlamada 92 kişinin öldüğünün doğrulandığını, 100'den fazla kişinin de halen hastanelerde tedavi altında olduğunu söyledi.

Polisten yapılan yeni açıklamada, saldırgan üzerindeki patlayıcıları voleybol sahasında infilak ettirdi.

Eyüp Han, voleybol turnuvası sırasındaki saldırının, buradaki aşiretlerin kendi milis güçlerini kurarak savaşçıları bölgelerinden çıkarma girişimlerine karşı misilleme olduğunu kaydetti.

Pakistan'da yayın yapan Express 24/7 adlı televizyon kanalı, bir intihar eylemcisinin maç sırasında bomba yüklü aracı infilak ettirdiği saldırıda ölü sayısının 92 olduğunu belirtti.

Bir polis yetkilisi de intihar eylemcisinin 250 kilogram patlayıcı yüklü aracı sahaya sürerek kendisini havaya uçurduğunu söyledi.

Saldırıda yakında bulunan ve olay esnasında yerel aşiret liderlerinin toplandığı bir caminin zarar gördüğü ve can kaybı olduğu belirtildi.

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

 

Yorumlar (1)
AmaTT 13 yıl önce
Bir arkadaşım Arapça hocasının "islamdan nefret etmek isteyen Pakistan'a gitsin kesin nefret eder" dediğini söylemiş bunu da onların şii-sunni ayrımı başta olmak üzere pek çok konuda çok bağnaz ve genel olarak çok pis olduklarını ifade etmişti.

Bugüne kadar ortaya koydukları performans maalesef bunu onaylıyor.

Allah onlara ve bütün müslümanlara akıl fikir versin...
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?