banner15

Pakistan'da patlama: 4 ABD'li gazeteci öldü

Pakistan'da bir aşiret bölgesinde meydana gelen patlamada 4 ABD'li gazeteci hayatını kaybetti.

Pakistan'da patlama: 4 ABD'li gazeteci öldü

 

Ubeyd Rahman / İslamabad / Dünya Bülteni 

Pakistan'da meydana gelen patlamada dört ABD'li gazetecinin hayatını kaybettiği bildirildi. Pakistanlı yetkililer, patlamada üç Amerikan askerinin de öldüğünü duyurdu.

Pakistan'ın aşiret bölgelerinden birinde bulunan Diir kentinde daha önce direnişçiler tarafından yerleştirildiği tahmin edilen bir bombanın patladığı, patlama sırasında olay yerinden geçmekte olan dört ABD'li gazetecinin hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Pakistan’ın Serhad eyaletine bağlı aşiret bölgelerinden Aşağı Diir bölgesinde bir kasabada patlama meydana geldi. Bir kız okulunun yakınında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre dört yabancı gazeteci ile 14 sivil vatandaş hayatını kaybetti. Olayın meydana geldiği okulda okudukları tahmin edilen onlarca kız çocuğu da yaralandı. Yaralı sayısının 70 olduğu belirtilirken yaralıların arasında Pakistanlı bir Tuğgeneralin ve 6 askerinde olduğu bildirildi. 

Balam Bat ismindeki kasbada meydana gelen patlama, başka bir olayı görüntülemek üzere olay yerine gitmek için yol çıkan gazetecilerin ve onlara eşlik ede konvoyun geçişi sırasında meydana geldi. Olay anında basın mensuplarını taşıyan araç parçalara ayrıldı. Patlamanın etkisiyle yakınlardaki okulun duvarları da yıkıldı.

"ÜÇ ABD ASKERİ ÖLDÜ"

Öte yandan, Pakistanlı güvenlik yetkilileri, bu patlama sırasında Pakistan askerleriyle birlikte konvoyda bulunan üç Amerikan askerinin de öldüğünü duyurdu.

Askerlerin, Pakistan'daki güvenlik güçlerini eğiten ABD birliği mensupları oldukları açıklandı.

ABD elçiliği henüz haberi doğrulamadı.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 14:07
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48