Papa yine özür dilemedi

Papa 16'ncı Benedikt, Müslüman ülkelerin büyükelçileriyle buluştu. Özür dilemeyen Papa, Müslümanların Ramazan'ını kutladı.

Papa yine özür dilemedi
İslam'la ilgili açıklamaların yarattığı tepkinin ardından özür dilemeyen Papa, bir kez daha üzgün olduğunu tekrarladı. Papa 16. Benedikt, İslam dünyasında kendisine yönelik tepkileri yatıştırabilmek amacıyla aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Müslüman ülkelerin büyükelçilerini Roma yakınlarındaki yazlık sarayında kabul etti. Toplam 8,5 dakika süren görüşmede Papa, dinler arası diyaloğa büyük önem verdiğini belirtti. İnsanlık ve barış için diyalog içinde olmaları gerektiğini söyleyen Papa, "Dünya zor bir dönem geçiriyor. Saygınlığın köprüsünü kurmaya çalışıyoruz" dedi.

Papa 16. Benediktus, yazlık sarayı Castel Gandolfo'da 22 Müslüman ülkenin büyükelçisiyle İtalya'da faaliyet gösteren İslami kuruluşların temsilcilerini kabul etti. Papa, Fransızca yaptığı konuşmada, İslam dinine saygı duyduğunu söyledi.

Müslüman ülkelerin büyükelçilerine geleceğin diyaloğa bağlı olduğunu ifade eden Papa, samimi ve saygılı diyalog kurma çağrısında bulundu. İslam Dünyası'nın Ramazan ayını kutlayan Papa Benedikt, temsilcilerin tek tek elini sıktı. Kimseye söz verilmediği görüşmede Ramazan ayı nedeniyle ikram yapılmadı. İtalyan Müslümanlar Birliği, görüşme sırasında Papa'ya bir mektup iletti.
Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39