banner39

Papa'nın noel mesajı

Papa, Katolik dünyasına seslenerek, Noel'de Tanrıdan çocukların onuruna saygı gösterilmesi için üstlerine düşeni yapmalarına yardımcı olması diledi...

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Papa'nın noel mesajı

16. Benediktus, İtalya'nın başkenti Roma'da St. Peter Kilisesindeki konuşmasında, tüm Hristiyanların dikkatini dünyanın dört bir yanında acı çeken ve horlanan doğmuş veya doğmamış tüm çocuklara çekti. Papa, 10 binden fazla kişinin St. Peter Kilisesinin önüne gelerek dinlediği konuşmasında, tüm Hristiyanları dünyada ''ellerine silah tutuşturularak cepheye sürülen'', ''sokakta dilenmek zorunda bırakılan'', ''bakımsızlık, açlık ve sevgisizlikten acı çeken'' çocukların durumunu hatırlamaya çağırdı.

Papa, ''Bu gece Tanrının sevgisinin parlaklığının bu çocukları sarması için dua edelim. Tanrıdan, çocukların onuruna saygı gösterilmesi için üstümüze düşeni yapmamıza yardımcı olmasını dileyelim'' dedi. Papa 16. Benediktus'un konuşmasından sonra, bir Katolik Arapça olarak, tek Tanrılı 3 büyük dine inanan Hristiyan, Musevi ve Müslümanlar arasında ''bir diyalog ruhunu, ortak anlayış ve işbirliğini teşvik etmesi için Tanrıdan yardım dileğinde bulunan'' dua okudu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?